Javascript is required

Vabade õiguskutsete ühiskoolitus keskendub õigusloome ja poliitika seostele

Pressiteade

20. veebruar 2014

 

Vabade õiguskutsete ühiskoolitus keskendub õigusloome ja poliitika seostele

Reedel, 21. veebruaril Tallinnas toimuval vabade õiguskutsete ühiskoolitusel „Kaasamisest ja kaasatusest, mitte üksnes kaasustest“ keskendutakse õigusloomele, selle headele tavadele ning seostele ühiskondliku elu ja poliitikaga. Lisaks võetakse luubi alla perekonnaõiguse rakendamisel praktikas tekkinud probleemid. Koolituse korraldavad vabade õiguskutsete erialaorganisatsioonid Eesti Advokatuur, Notarite Koda ning Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koda.

„Õigusloome küsimused on püsivalt aktuaalsed, niisamuti advokatuuri ja advokaatide, aga ka teiste vabade õiguskutsete esindajate kaasatus protsessides, mis määravad meie igapäevast elu. Näiteks advokatuurilt küsiti 2013. aastal arvamust kokku 31 seaduseelnõule,“ ütles Eesti Advokatuuri kantsler Kristel Voltenberg.

Voltenberg lisas, et vabade õiguskutsete esindajate esimene kohtumine toimus 2011. aasta mais ning kohtumiste läbivaks teemaks on olnud soov rõhutada vabadele õiguskutsetele omaseid tegutsemisprintsiipe: sõltumatust, kõrget professionaalsust ja kompetentsi, tegutsemist omavalitsuslikul põhimõttel jne. „Alati on kolm organisatsiooni kaasanud üritustele ka poliitikuid kui õigusloome juures olulist rolli mängivaid isikuid,“ lisas Voltenberg.

Ühiskoolituse tervitussõnad ütlevad Eesti Advokatuuri esimees Sten Luiga, Notarite Koja esimees Anne Saaber ning Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja esimees Andres Hermet.

Riigikogu õiguskomisjoni esimees Marko Pomerants teeb ettekande teemal „Riigikogu ja õigusloome arengud“, justiitsminister Hanno Pevkur räägib „Õiguspoliitika arengusuundadest aastani 2018“ ning Advokaadibüroo Sorainen partneri ja vandeadvokaadi Allar Jõksi teemaks koolitusel on „Elu võimalikkusest Hea õigusloome tavata“.

Tartu Ülikooli võrdleva õigusteaduse professor Raul Narits esitab küsimuse „Quo vadis, Eesti õigusloome?“ ning Praxise juhatuse esimees Annika Uudelepp räägib teemal „Poliitika kujundamisest ja elluviimisest“. Ürituse lõpetab riigikohtunik Lea Laarmaa ettekanne „Perekonnaõigus ja rakendusprobleemid ning kohtupraktika, sh abikaasade varasuhted ja ühisvara jagamine“.

 

Koolitus toimub 21. veebruaril Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis. Ajakirjanikel on võimalik võtta intervjuusid kohapeal vahemikus kell 9.30 – 10.00 või eelnevalt telefoni teel allpool viidatud kontaktisikutelt.

 

Lisainfo:

Kristel Voltenberg
Kantsler

Eesti Advokatuur

Telefon: 662 0665

kristel.voltenberg@advokatuur.ee

 

Sulev Lääne

Kantsler

Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koda

Telefon: 646 3773

sulev.laane@kpkoda.ee

 

Eve Strang

Tegevjuht
Notarite Koda

Telefon: 617 7900

eve.strang@notar.ee