Javascript is required

MTÜ Lastekaitse Liit ja Eesti Advokatuur nõustasid 2015. aastal 158 abivajavat lastega peret

PRESSITEADE
28. detsember 2015. a

MTÜ Lastekaitse Liit ja Eesti Advokatuur nõustasid 2015. aastal 158 abivajavat lastega peret

„Hea nõu lastega peredele“ on Lastekaitse Liidu ja Eesti Advokatuuri koostööprojekt, mille raames antakse tasuta juriidilist nõu abivajavatele lastega peredele. Sel aastal sai tasuta nõustamist kokku 158 inimest. Kõige enam vajavad pered nõu hooldusõiguse, suhtluskorra ja elatise teemadel.

„Perede ja lastekaitsetöötajate suur huvi meie tasuta nõustamiste ja koolituste vastu näitab, et teeme õiget asja ja lastega perede vajadus tasuta juriidilise nõustamise osas on väga suur,“ sõnas ettevõtmise asutaja ja Eesti Advokatuuri kantsler Kristel Voltenberg.

„MTÜ Lastekaitse Liit hindab väga kõrgelt advokatuuri ja projektis osalevate advokaatide panust ning on väga rõõmus, et saame ühiselt abivajajatele appi tulla ka aastal 2016,“  lisab „Hea nõu lastega peredele“ projektijuht Helika Saar Lastekaitse Liidust.

„Hea nõu lastega peredele“ projekt sai alguse üle viie aasta tagasi ja on aasta-aastalt kasvanud. Aastate jooksul on advokaadid tasuta nõustanud üle 1000 inimese.
Nõustamised toimuvad eesti ja vene keeles Lastekaitse Liidu büroos eelregistreerimisega iga nädala kolmapäeval ning nõustamine on kõikidele tasuta.  Nõustamise teemad on perekonnaõigust puudutavad küsimused, lapse õigused, laste õigused suhetes vanematega, vanemate kohustused suhetes lastega, erinevad peremudelid – õigused ja kohustused, üksikvanema õigused, hooldus, eestkoste, lapsendamine.  Nõustamine hõlmab perekonnaõigusega otseselt seonduvaid õigusvaldkondi, näiteks pärimisõigust. Nõustamisel tutvustatakse ka riigi õigusabi olemust ja pakutavaid võimalusi ning vajadusel abistab advokaat abitaotluste vormistamisel.

Hetkel toimuvad tasuta nõustamised Tallinnas, kuid lisaks on loodud Skype sillad Hiiumaa ja Sillamäega Lastekaitse Liidu kohalike liikmesorganisatsioonide vahendusel.
Lisaks nõustamisele panustavad Eesti Advokatuuri liikmed Eesti laste heaolu tõstmisesse ka läbi seminaride „Samal  poolel – lapse poolel“, mis on suunatud kohalike omavalitsuste lastekaitse- ja sotsiaaltöötajatele. Seminaridel tutvustatakse õigusakte, muudatusi ja praktikaid perekonnaõiguslikes küsimustes ning haakuvatel teemadel. Tänaseks on projektiga liitunud ka Notarite Koda.

Koostöös Lastekaitse Liiduga ilmuvad regulaarsed nõuandeartiklid ajakirjas „Märka Last.“ Suure populaarsuse tõttu on need artiklid tõlgitud ka vene keelde. Lisaks on Eesti Advokatuuril lastega perede juriidilise nõustamise rubriik ajakirjas „Pere ja Kodu“.

Rohkem infot ja temaatilised artiklid leitavad:  http://www.lastekaitseliit.ee/vajad-abi/hea-nou-lastega-peredele/

Lisainformatsioon:
Kristel Voltenberg
Kristel.Voltenberg@advokatuur.ee
Helika Saar
liit@lastekaitseliit.ee

Kadri Lainas
56 450 316
kadri@akkadian.eu