Javascript is required

In Memoriam vandeadvokaat Veljo Viilol (12.03.1951 – 24.06.2023)

In memoriam

VELJO VIILOL

12.03.1951 – 24.06.2023

Eesti Advokatuur mälestab advokatuuri kauaaegset liiget vandeadvokaat Veljo Viilolit.

Veljo Viilol sündis 12. märtsil 1951. aastal Põltsamaal. 1982. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli õigusteaduskonna kaugõppes. Eesti Advokatuuri liige sai temast 1994. aastal, mil ta alustas tegevust advokaadina tolleaegses Concordia Advokaadibüroos. Astudes taasiseseisvunud Eestis advokatuuri, võttis Veljo endaga kaasa pikaaegse kohtunikukogemuse. 1995. aastal sai Veljo Viilol vandeadvokaadiks ja 1999. aastal asutas ta omanimelise advokaadibüroo, kus tegutses aktiivselt kuni meie seast lahkumiseni. Veljo pikaaegse tööpraktika jooksul digitaliseerus kogu õigusasjade ajamise viis, kus paberkandjal ilmuva Riigi Teataja ja käsitsi kirjutatud dokumentide asemele ilmusid digiallkiri ja E-toimik. Veljo Viilol lõi oma suure tööpanusega kaasa Eesti kohtupraktika ja õiguskultuuri arengus, saades mitmeid positiivseid Riigikohtu lahendeid erinevates õigusvaldkondades.

Veljo oli kangelane oma abikaasale ja poegadele kodus ning klientidele advokaaditöös, kes alati kuulas sisuliselt ära teiste mõtted ning soovid. Veljole meeldis väga õpetada praktilist arutlusoskust ja tarkusi oma poegadele ning vabal ajal harrastas ta akordionimängu, esitades oma repertuaari nii perele, sõpradele kui kolleegidele.

Eesti Advokatuur ühineb leinas Veljo perega.

Jagame siinkohal kolleegide mälestusi Veljo Viilolist.

Aivar Ennok

Vandeadvokaat, Veljo lähendane sõber ja endine kolleeg

Teade hea sõbra ja kolleegi surmast tuli väga ootamatult ja mõjub kurvalt ja rusuvalt.

Paar nädalat tagasi tegime plaane suviste kohtumiste osas. Veljo kui suur saunasõber lubas enne kohtumist sauna kuumaks kütta ja värsked vihad teha. See saunatamine jäi kahjuks igaveseks ära.

Veljoga kohtusin üle 30 aasta tagasi,  kui mina olin paar aastat töötanud abiprokurörina ja tema tuli tolleaegsesse Oktoobri Rajooni Rahvakohtusse kohtunikuks. Jättis noore, asjaliku ja energilise inimese mulje. Lühikese ajaga said meist mitte ainult kolleegid töö mõttes vaid ka head sõbrad. Viimased paarkümmend aastat olime head kolleegid advokatuuris, osalesime kaitsjatena ka koos küllaltki paljudes kriminaalasjades.

Tööd tegi Veljo südame ja hasardiga. Kui olid määratud kaitse asjad ütles ta, et ei tee nende osas mingit allahindlust, võitleb õiglaste kohtulahendite nimel viimse võimaluseni.

Kõik kes Veljot tundsid teavad, et ta oli tore, lahe ja väga hea huumorimeelega seltskonnainimene. Lõbusas seltskonnas laulis alati, kui oli olemas akordion, oskas ta ka seda laulu saateks mängida.

Jään sügavat ja siirast puudust tundma heast kolleegist ning südamlikust ja rõõmsameelsest sõbrast.

Puhka rahus!

Andres Past

Vandeadvokaat, Veljo lähedane sõber ja endine kolleeg

Hea kolleeg Veljo! Alles see oli, võib-olla nädal tagasi, vahetult enne võidu – ja  jaanipüha tähistamist, kui  telefonis oli järjekordselt kuulda Sinu rõõmsat häält ja ikka ühes etteheitega, et teeme liiga palju tööd ning hoolime liiga vähe meile antud ajast ja oma lähedastest.

Tutvus Veljoga ulatub tagasi 1990.aastasse, kui sõbrunesime,  olles keerulistel aegadel kohtuniku ametis. Olid ikka huumorit armastav, inimlik ja igas olukorras läbinisti positiivne.  Ületamatuid raskusi ei olnud olemas.

Keegi ei saa mäletada, et Veljo suust oleks kunagi kostnud kellegi kohta negatiivset hinnangut või arvamust. Veljo poolt antud õpetuse osa oli, et muuta ei saa kedagi, muuta saab vaid iseenda suhtumist teistesse! Õpetasid meelekindluse sügavust, ettenägelikkuse tugevust ja mõõdutunde keerukat ilu ning seda kõike läbi elujaatava rõõmsameelsuse ning suure kogemuse! Visa ja järjekindel töömees, kindel liitlane, tugisammas ja sõber abikaasa Sirjele ning poegadele Tanelile ja Taavile, aga ka paljudele, kellega Veljo elulistes situatsioonides kokku puutus, samuti kolleegidele ja arvukatele tuttavatele, millisest tahes Veljo eluperioodidest.

Tegutsesid peaaegu 30 pikka aastat Tallinnas vandeadvokaadina. Enne advokaadiametisse asumist saadud kohtunikuna tegutsemise kogemus andis Sinu hilisemale kutsetegevusele advokaadina erilise sügavuse ja  põhjalikkuse.  Suviti, ikka augustikuu alguses, kutsus Veljo enda sõpru, lähedasi ja kolleege perekonna poolt  suure armastusega rajatud suvekodu aeda, et ühiselt nautida Eestimaa suve mahedust  Veljo lustaka lõõtsamängu saatel ning kuulata Veljo kirjutatud laulusid autori enda ehedas esituses.

Üks kindel majakas ei näita enam pimeduses eksinuile ja abivajajatele teed!

Head teed Sulle minna, hea sõber ja kaaslane Veljo!

Kai Amos

Vandeadvokaat, Veljo endine kolleeg

Minu hea tööalane koostöö Veljoga algas 1999 aastal, kui mind võeti vandeadvokaadi vanemabina advokatuuri liikmeks ja juhendajaks määrati vandeadvokaat Veljo Viilol.

Veljo oli kogu juhendamise aja kolleegina väga toetav ja julgustav. Meie koostöö ja head kolleegilikud suhted jätkusid ka siis, kui kumbki tegutses eraldi oma büroos.

Veljo oli alati hea ja muhe vestluskaaslane, ta armastas nalja. Oleme Veljoga pikalt erinevaid teemasid arutanud ja need arutamised olid alati rõõmu pakkuvad. Veljo oli positiivse olekuga tasakaalukas inimene.

Tänan Sind selle aja eest ja kahju, et sellist aega enam ei tule!

Puhka rahus!

Maria Mägi-Rohtmets ja Äili Rodi 

Vandeadvokaadid, Veljo endised kolleegid kunagisest Conacordia Advokaadibüroost

Lahkunud on vandeadvokaat ja hea kolleeg Veljo Viilol!

Veljo Viilol sulges igaveseks oma silmad ja avas rahuliku une väravad.  Nii on juhtunud, et sooja suve alguses on ootamatult kätte jõudnud Veljo mälestamise aeg, aga me polnud selleks sugugi valmis – alles viheldi saunas,  keerutati jaanilõkke ümber rõõmsaid kaari või lasti lihtsalt end haarata krapsakate leekide lummusesse.

Ei tulnud mõttessegi, et aasta ühel kaunimal ajal võiks vaikselt kustuda Veljo eluleek. Oli ju Veljo lisaks tõsise, tööka ja heade teadmistega advokaadina teada ka kui suur saunakultuuri austaja (sauna-aastal oluline mainida), lustakas tantsija ja laia silmaringiga  meeleolukas arutleja.  Teisalt – ehk oligi säravaim suve algusaeg tema elusügise viimseks päevaks see õige.

Meie, Veljo kolleegid, käime oma rada edasi, sammudes mõnda aega langetatud päi, olles leinas ja hoides head mälestust südames.

Head teed Sulle Veljo!

Carri Ginter

Vandeadvokaat, Veljo endine kolleeg

Mul oli rõõm Veljoga koos töötada päris karjääri alguses. Veljo oli kolleegide suhtes heatahtlik, toetav ja heatujuline. Meie koostöötamise ajal oli Veljo avatud uuteks ja keerulisteks kaasusteks ja paljud neist ta ka võitis. Ühtlasi suhtus Veljo suure lugupidamisega kõikidesse kolleegidesse sõltumata oma ametist. Nii oli ta heaks eeskujuks.

Kahetsen väga, et viimastel aastatel ei leidnud aega, et kokku saada ja niisama juttu ajada. Mitmed lood tema kohtunikuajast said kuulatud – ilmselt rohkemad jäidki kuulmata.

Tõeliselt rikka eluteega kolleeg.