Javascript is required

In memoriam vandeadvokaat Toomas Tamme (22.05.1965-09.10.2023)

Eesti Advokatuur mälestab advokatuuri kauaaegset liiget ning pikaaegset kutsesobivuskomisjoni liiget vandeadvokaat Toomas Tammet.

Toomas Tamme sündis 22. mail 1965. aastal Viljandis. 1991. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli õigusteaduskonna cum laude. Eesti Advokatuuri liige sai temast 1991. aastal, mil ta alustas tegevust advokaadina tolleaegses Tartu I Advokaadibüroos. 2003. aastal omistati talle vandeadvokaadi kõrgeim kutsenimetus. Lisaks pikaajalisele klienditööle andis Toomas hindamatu panuse ka advokatuuri kutsesobivuskomisjoni tegevusse, mille liige ta oli aastatel 2005-2021.  Alates 2015. aastast tegutses Toomas Tamme vandeadvokaadina advokaadibüroos LINKLaw, kus tegutses aktiivselt kuni meie seast lahkumiseni.

Eesti Advokatuur ühineb leinas Toomase perega.

Jagame siinkohal kolleegide mälestusi Toomas Tammest.

 

Advokaadibüroo LINKLaw

Terve advokaadibüroo meeskond

Sügav kurbus täidab meie südameid, sest meie seast on lahkunud armas sõber ja kolleeg Toomas.
Toomas oli meie LINKLaw tööpere süda, meie tugisammas. Erakordselt nutikas ja sihikindel vandeadvokaadina, alati toetav ja mõistev sõbrana. Temas oli ühendatud kirglik sportlashing ja rahulik meel. Toomasel oli ikka varuks mõni huumorikild või pisike vimka, mis lisas värvi meie tööellu ja tegi meie ühised tegemised meeldejäävateks.

Toomas, aitäh Sulle, et olid meiega! Jääme Sind väga igatsema. Oled alati erilisel kohal meie südameis. Head teed Sulle, armas sõber!

Meie siiras kaastunne lähedastele.

 

Ain Alvin

Vandeadvokaat, Toomase lähendane sõber ja endine kolleeg

Aeg sai otsa. Aeg, mis minu ja Toomase sõbrasuhetes kestis pea kolmkümmend aastat, sai ootamatult otsa.
Jagasime vandeadvokaat Toomas Tammega ühist bürood paarkümmend aastat. Endise diplomaadina tõi Toomas juba 90.-ndate keskpaigas büroosse rahvusvahelise uudsuse ja muutuse. Toomase eestvedamisel liitus büroo globaalse kaubamärgi alla ja muutus tavapärast advokaadi konsultatsiooni ja kohtuesindust pakkuvast ettevõttest rahvusvahelise äri nõustajaks peamiselt saksa klientidele, loobumata seejuures traditsioonilisest advokaaditegevusest. Vaatamata rutiinile ja protokollile, mida taoline muutus eeldas, jääb Toomase teeneks, et büroo kujunes selles tegutsenud kolleegide jaoks ühiseks pereks: ei mingeid ülemusi-alluvaid, kõikide mured ja rõõmud on võrdselt tähtsad. Ta soovis ja soosis just sellist bürood ja sellist büroopidamist.

Aastaid edukalt koos tegutsenud meeskond kandis sama filosoofia edasi ka advokaadibüroosse LINKLaw, mille üheks asutajaks oli Toomas 2015.-ndal aastal.

Toomas oli aktiivne Advokatuuri liige.  Aastast 2005, seega ligi kakskümmend aastat, on Toomas olnud Eesti Advokatuuri kutsesobivuskomisjoni liige. Kunagi muigas ta omavahel, et see on hea ikkagi ennekõike talle endale, olevat lihtsaim viis hoida teadmised tasemel.

Kolmkümmend aastat sõprust on pikk aeg, teisalt jäi see siiski liiga lühikeseks ja jätkub nüüd ühepoolselt mälestustena.