Javascript is required

Advokatuuri uus aseesimees on Hannes Vallikivi

PRESSITEADE

20. märts 2013

 

Advokatuuri uus aseesimees on Hannes Vallikivi

 

Advokatuuri juhatus valis advokaatide kutseühenduse aseesimeheks vandeadvokaat Hannes Vallikivi, teatas advokatuur.

 

Lisaks advokatuuriseadusest ja kodukorrast tulenevatele ülesannetele korraldab Hannes Vallikivi advokatuuri aseesimehena organisatsiooni välissuhtlust, osaleb suhtluses teiste justiitsasutuste ja akadeemiliste ringkondadega ning tegeleb advokaatide kutsesobivuse ja täiendõppega seotud teemadega. Vallikivi tegeleb aseesimehena ka rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamisega seotud küsimustega.

 

Vandeadvokaat ning Advokaadibüroo Tark Grunte Sutkiene partner Hannes Vallikivi on lõpetanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna magistriõppe (cum laude) ning läbinud õigusalased õppeprogrammid Europäische Rechtsakademie’s Trieris, Concordia rahvusvahelises ülikoolis ning Birminghami ülikoolis. Vallikivi on advokatuuri liige 1996. aastast ning juhatuse liige 2010. aastast. Alates 2007. aastast kuulub ta International Bar Associationi (IBA) liikmeskonda. Vallikivi on ka Tallinna börsi järelevalve- ja noteerimiskomisjoni liige.

 

1. märtsil toimunud advokatuuri üldkogul valiti uueks esimeheks vandeadvokaat Sten Luiga ning juhatusse Katrin Kahn, Ants Karu, Jüri Leppik, Andrus Lillo, Maivi Ots, Madis Päts, Jaanus Tehver ja Hannes Vallikivi. Juhatuse asendusliikmeteks valiti Maire Arm, Karin Madisson ja Martin Tamme.

 

Eesti Advokatuur on 1919. aastal asutatud advokaatide omavalitsuslikel põhimõtetel tegutsev kutseühendus õigusteenuse osutamise korraldamiseks era- ja avalikes huvides ning advokaatide kutsealaste õiguste kaitsmiseks. Advokatuuri kuulub 1. märtsi seisuga 855 liiget.