Javascript is required

Advokatuur ja Lastekaitse Liit tähistavad täna kümnendat koostööaastat

Advokatuuri pressiteade
2. juuni 2020

Advokatuur ja Lastekaitse Liit tähistavad täna kümnendat koostööaastat.

Advokatuur on koostöös Lastekaitse Liiduga jaganud tasuta nõu lastega peredele tänaseks juba kümme aastat. Aastatepikkune koostöö on näidanud, et vajadus õigusnõu järele aina kasvab.

„Perede abistamine ning laste kaitse saab ühiskonnas järjest enam tähelepanu ning on ka järjest enam ühiskondlike debattide osa, mis paneb meile väga suure vastutuse aga ka kohustuse selle teemaga tegelemisel,“ ütles Advokatuuri perekonnaõiguse komisjoni esimees Katrin Orav. Ta märkis, et Advokatuuri ja Lastekaiste Liidu koostöö sai alguse 2. juunil kümme aastat tagasi ning on läbi aastate olnud stabiilne ja kindel ühine tegevus ühise eesmärgi nimel. „See näitab, et perede heaolu ja laste kaitse on ka abi andjaile endale väga oluline ja liigutav,“ märkis Orav.

„Meie soov on, et kvaliteetne õigusabi oleks kättesaadav igaühele, kes abi vajab ning meie koostöö Lastekaitse Liiduga on samm selle suunas,” lisas Orav.

Kümme aastat väldanud koostööprojektis “Hea nõu lastega peredele” on advokaadid tasuta õigusnõu andnud kokku ligi 1600 inimesele. Möödunud aastal oli õigusabi saajaid 134. Lisaks nõustamistele Lastekaitse Liidu büroos Tallinnas, toimub koostöös Hiiumaa Lastekaitse Ühinguga nõustamine ka sealsetele elanikele Skype’i vahendusel. Eriolukorra ajal nõustamised ei katkenud, vaid viidi läbi telefoni teel.
 
Läbi aastate on abivajajatele oma nõuga abiks olnud mitmed advokatuuri liikmed, kuid viimastel aastatel ennekõike Tiina Mare Hiob, Ene Mõtte, Liis Mäeker, Marje Mängel, Katrin Orav, Senny Pello, Helen Hääl, Anneliis Räpo, Natalja Santaševa, Eve Selberg, Oksana Sobko, Eva Tibar, Helen Tomberg ja Ene Ahas. Kusjuures Hiob, Hääl, Tibar ja Tomberg on projektis kaasa teinud selle algusest.

Lisaks nõustamisele on alates 2013. aastast toimunud ka ühised seminarid lastekaitsetöötajatele sarjas „Samal poolel – lapse poolel“. Viimane seminar toimus Lastekaiste Liidu eestvedamisel möödunud aasta novembri alguses, keskendudes lapse ja lahutuse ning kitsamalt ka hooldusõigusele. Seminar toimus juba 13 korda ning seal sai oma oskusi täiendada 140 laste ja lastekaitsega seotud spetisalisti üle Eesti.

Lastekaitse Liidu lapse õiguste programmi koordinaator ja “Hea nõu lastega peredele” projektijuht Helika Saar toob välja, et pikaajaline koostöö Advokatuuriga põhineb eeskätt soovil aidata. “Seminaridel osaledes jagavad advokaadid oma teadmisi lastekaitsetöötajatele ja meie ühisprojekti raames peresid nõustades annavad tasuta nõu, kuidas mingis situatsioonis käituda või mida ette võtta, kui elus on keeruline aeg,” lisas Saar näitena. “Lastekaitse Liit on väga tänulik advokaatidele, kes oma aega ja teadmisi abivajajate toetamisse panustavad. Hindame ka kõrgelt Advokatuuri sotsiaalselt vastutustundlikku toetust lastekaitsetöötajate pädevuse tõstmisel. Oleme ju kõik samal poolel – lapse poolel,“ lisas Saar.

Koostöö raames toetab advokatuur mitmete Lastekaitse Liidu temaatiliste infotrükiste avaldamist ning pani oma toetava õla alla ka tänavu Tallinnas ja Saaremaal sündivate beebide vanemate teadlikkuse tõstmisel positiivse vanemluse teemadel.

Eesti Advokatuur on saanud ainsa kutseorganisatsioonina Eestis pronkstaseme kvaliteedimärgise ühiskondlikult vastutustundliku tegevuse eest.

Loe lähemalt Lastekaitse Liidu veebilehelt Hea nõu lastega peredele.

Koostööst Lastekaitse Liiduga pikemalt Advokatuuri blogist.

Intervjuu tänavu 30. mail Vikerraadios samal teemal.