Javascript is required

Advokaadibüroo töötajaile ihub hammast üha rohkem konkurente

 

Kui eelmisel kümnendil puudutas armutu talendisõda peamiselt IT-firmasid, siis tänaseks puudutab see kõiki tööandjaid, sealhulgas advokaadibüroosid, selgus tööandjabärndingu ettevõtte Instar ettekandest advokatuuri strateegiapäeval.

 

“Advokaaditöö on lokaalsema iseloomuga kui koodi kirjutamine, aga tänaseks on juba õigustatud küsimus, kas Eesti on advokaadi saavutuste jaoks tippude tipp,” selgitas Instari juht Kersti Vannas. “Koroona tegi elu paindlikuks, järjest rohkem töid saab teha Eestis rahvusvahelise palgaga. Ka õigusvaldkonnas konkureerivad rahvusvahelised väljakutsed kohalike tööandjatega, advokaadibüroo potentsiaalsetele töötajatele ihub hammast palju rohkem konkurente kui veel hiljuti.”

 

Vannase kinnitusel hindab pealetulev juristide põlvkond tööelus eeskätt võrdset ja ausat kohtlemist ning head sisekliimat, aga ka paindlikkust ning töö- ja eraelu tasakaalu. “Kui tööl on hea olla, siis üldjuhul palga pärast ära ei minda,” rõhutas ta. “Ka usaldatakse töökoha valikul kõige enam suust-suhu levivat teavet, mida saavad pakkuda vaid rahulolevad olemasolevad töötajad.”

 

Seetõttu on Vannase kinnitusel ka tööandjabränding eeskätt strateegiline tegevus pikaajalise jätkusuutlikkuse tagamiseks, mitte konkreetse vakantsi täitmiseks. “Läbimõeldud tööandjabrändinguga tekitame isu, et ka tulevikus leida õigeid inimesi,” selgitas ta.