Javascript is required

Aasta advokaat on Paul Keres

PRESSITEADE
19.12.2017

   

Eesti Advokatuur valis aasta advokaadiks Paul Kerese. Lisaks tunnustati Helen Tombergi pikaajalise vabatahtliku töö eest ning Jüri Raidlat silmapaistva ühiskondliku tegevuse eest.

Advokatuuri esimehe Hannes Vallikivi sõnul mängis Paul Kerese aasta advokaadiks valimisel olulist rolli Kaur Kenderi kaitsmine. “Kenderi protsess on õpikunäide sellest, et advokaati ei tohi samastada tema kliendiga. Advokaat professionaalina esineb ratsionaalselt ja tasakaalukalt, käitugu klient kuidas tahes või arvaku üldsus kliendist mida tahes,” märkis Vallikivi. “Teist nii suurt avalikkuse tähelepanu pälvinud vastuolulist kohtuasja polegi meil olnud. Paul Kerese tegevus kogu protsessi vältel on eeskujuks kõikidele Eesti advokaatidele,” leidis Vallikivi.

Vabatahtliku tegevuse kategoorias tunnustas advokatuur tänavu Helen Tombergi pikaajalise panuse eest Eesti Advokatuuri ja Lastekaitse Liidu ühisprojektis Hea nõu lastega peredele. “Kõik Lastekaitse Liidu projektis osalevad advokaadid on tunnustust väärt. Neilt saavad abi ühiskonna kõige nõrgemad liikmed – lapsed ja hätta sattunud üksikvanemad,” märkis Vallikivi. “Helen on selle projekti hing, ta on kaasa löönud algusest peale, tänaseks juba 7 aastat,” selgitas Vallikivi.

Ühiskondliku tegevuse kategoorias pärjatud Jüri Raidlat tunnustati panuse eest riigireformi ja selle ühe osa, haldusreformi läbiviimisesse. “Paljud Eesti riigi arhitektid olid teadupoolest advokaadid. Eesti Advokatuur anno 2017 on seda uhkem tänaste advokaatide-riigimeeste üle,” sõnas advokatuuri esimees.

Eesti Advokatuur on aasta advokaadi tiitlit välja andnud aastast 2014. Aasta advokaadi kandidaate seavad lisaks advokatuuri liikmetele üles ka kohtunikud ja prokuratuur. Vallikivi sõnul tahetakse auhinnaga rõhutada advokaadikutse ühiskondlikku tähtsust ja loomulikult tunnustada hea töö tegijaid – ükskõik, kas tööks on kliendi huvide esindamine või Eesti elu paremaks tegemine.

Varasemate aastate võitjatega saab tutvuda: https://www.advokatuur.ee/est/advokatuur/aasta-advokaat

Lisainformatsioon:
Hannes Vallikivi
Hannes.Vallikivi@derling.ee

Kadri Lainas
kadri@akkadian.eu
+372 5645 0326