Javascript is required

Vandeadvokaat Martin Tamme juhib advokatuuri eetika- ja metoodikakomisjoni

PRESSITEADE
2. aprill 2013

 

Vandeadvokaat Martin Tamme juhib advokatuuri eetika- ja metoodikakomisjoni

 

Advokatuuri eetika- ja metoodikakomisjon valis komisjoni uueks esimeheks vandeadvokaat Martin Tamme ning uueks liikmeks vandeadvokaat Toomas Vaheri

 

Advokatuuri juhatus tegi ettepaneku nimetada Vaher komisjoni liikmeks vandeadvokaat Sten Luiga asemel, kes valiti käesoleva aasta 1. märtsil advokatuuri esimeheks.

 

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna bakalaureuse- ja magistriõppe lõpetanud Martin Tamme on advokatuuri liige alates 2003. aastast. Lisaks on ta Royal Institution of Chartered Surveyorsi liige 2011. aastast ning Eesti Noorte Advokaatide Ühingu liige 2003. aastast. Tamme on ka üks advokatuuri juhatuse asendusliikmetest.

 

Eetika- ja metoodikakomisjon on advokatuuri kodukorra alusel moodustatud komisjon, mille tegevuse eesmärgiks on advokatuuri organite ning liikmete abistamine ja nõustamine advokaatide kutse-eetika nõuete ja advokaaditegevuse metoodika osas. Lisaks Tammele ja Vaherile on komisjoni liikmed vandeadvokaadid Pirkko-Liis Harkmaa, Peeter Kutman, Kaupo Lepasepp, Tõnis Tamme ja Aare Tark.

 

Eesti Advokatuur on 1919. aastal asutatud advokaatide omavalitsuslikel põhimõtetel tegutsev kutseühendus õigusteenuse osutamise korraldamiseks era- ja avalikes huvides ning advokaatide kutsealaste õiguste kaitsmiseks. Advokatuuri kuulub 1. märtsi seisuga 855 liiget.