Javascript is required

UUS KOLLEEG: tippsportlasele tundub advokaadibüroo õige koht

Madis Abeli tiitlite seas on noorte vanuserühma Euroopa meister võistlustantsus, alla 21-aastaste maailmameister, täiskasvanute Euroopa meistrivõistluste kolmas ning vandeadvokaadi abi. 

 

Kas täiskohaga advokaaditöö tähendab, et Eesti kaotab ühe andekaima võistlustantsija? 

Ma ei saa väita, et tantsusport ja advokaaditöö ei pane peale suurt koormust. Küll aga olen ma terve elu oma tegevusi edukalt ühildanud – võistlustants ja keskkool, võistlustants ja ülikool, võistlustants ja juristitöö. Kindlasti tegelen ka advokaaditöö kõrvalt võistlustantsuga edasi. Sport on tähtis, et vaim püsiks terav ja võistlustantsuga üle 21 aasta tegelemine on teinud ta minu jaoks südamelähedaseks. 

 

Milline oli Sinu tee reaalipoisist üle tee – NOVE advokaadibüroosse? 

Reaalkooli lõpetades polnud ma veel kindel, kuhu täpselt tahan edasi minna. Aga õigusteadus jäi kõige rohkem silma ja mäletan, et see tundus ühtaegu nii põnev kui prestiižne. Magistriõpingutel sai lõplikult selgeks, et see tõesti paelub mind, millele järgnes praktika advokaadibüroos NOVE ja siin olen õnnelikuna tänini. 

 

Juuraõpingud avavad edasiseks eluks mitmeid uksi, kas advokaadibüroo uks oli Sinu jaoks see loogilisim valik? 

Minu jaoks oli, sest advokaaditöö sisu oli minu jaoks algusest peale huvitav. Bakalaureuseõpe andis ülevaate põhiteemadest, magistris tulid juurde rohkem menetluslikud teemad, mis sobitusid minu jaoks tervikpilti. Praktikale tulles avanes kohe võimalus teadmisi rakendada, kuigi mõistsin ka, et ülikoolis õpitu oli vaid jäämäe tipp. Kuid siiski oli see minu jaoks loogiline tee, nagu ka advokatuurieksamile jõudmine, mis kõigi õpitud valdkondade uuesti läbikäimist nõudes võttis tegelikult senised õpingud, praktika ja süsteemi hästi kokku. Siin ma nüüd siis olen. 

 

Kas advokaadieksam on nii legendaarselt raske, nagu räägitakse?

Eksam on kindlasti raske ja vajab korralikku ettevalmistust ning läbikukkujaid on üksjagu, sest advokaaditee alguses tuleb tunda kõiki õigusvaldkondi, mis on minu arvates õige. Võib ju kritiseerida mõnda konkreetset küsimust või kohatist faktiteadmiste tähtsustamist üldprintsiipide arvelt, aga ükskõik mis valdkonnas on edu saavutamine võimalik, kui piisavalt vaeva näha. Ma olen sportlane ja minu kogemus ütleb, et saavutused tulevadki raske tööga. 

Aga tragist juura-baka-esmakursuslasest algaval karjääriteel on enne advokatuuri palju haruteid, mitmed päris ahvatlevad. Kuidas Sinust näiteks MacBooki ja valgete kõrvaklappidega mööda maailma reisivat startupijuristi ei saanud? 

Mitmed mu tuttavad ongi selle tee valinud, aga mina pole seda kaalunud. Välismaa kontorid, reisimine, kiired muutused, mitmekesine töö… ma saan aru küll, mis selle juures inimesi tõmbab. Mina reisin aga oma sportlaskarjääri tõttu nii palju, et mind see enam ei meelita. Ma tahangi midagi stabiilset. Advokaadibüroo NOVE meeldib mulle väga ja ma ei kujuta ettegi, mis mind siit ära võiks meelitada. Seltskond on äärmiselt meeldiv ja professionaalne, töö on huvitav ja see tundub minu jaoks täpselt see õige koht.