Javascript is required

Koolitus - Infoturbe juhend advokaadibüroodele

Infotehnoloogilised lahendused on võrratud, kuid neid naudivad ka hõlptulu teenijad ja kurjategijad.

Advokaadi kutsetöös tähendab see seda, et kliendisaladuse hoidmiseks ei piisa enam juba ammu vaid füüsilistest turvameetmetest, s.o lukust ja võtmest – tuleb rakendada ka infoturbe meetmeid. Selleks, et infoturbe meetmeid tavapärasest paremini järgida, kogunesid huvilised advokaadid 19. mail advokatuuri infoturbe koolitusele. Koolitusel tutvustati spetsiaalselt advokaadibüroo pidajatele koostatud juhendit infoturbealaste kaitsemeetmete rakendamiseks ning toodi mitmeid näiteid praktikast.

Täname väga professionaalseid koolitajaid, kellele on infoturve südameasjaks. Aitäh, Marje Salumets, infoturbe spetsialist ja Risto Hübner, Advokaadibüroo Nordx Legal vandeadvokaat.

Advokatuuri värske infoturbe juhend on leitav SIIT.

Väljavõte Riigi Infosüsteemide Ameti blogist:

Kuidas seletada vanaemale või 5-aastasele lapsele, et mis asi on küberturvalisus?

Hea võrdlus oleks oma majaga: kui sa head ukselukku ei pane, siis võivad sisse tulla inimesed, keda sa ei taha sinna. Kui sa mõne aja tagant oma katuse läbilaskmist ei kontrolli, siis võib ühel hetkel vihma hakata läbi sadama. Ja kui sul ei ole akende ees kardinaid, näevad mööduvad inimesed sulle tuppa sisse. Kõik see kehtib ka küberruumis: paroolid on lukud, uuendused aitavad su arvutil tõrjuda välisvaenlasi, ja privaatsussätted on su kardinad akende ees.