Javascript is required

Advokatuuri üldkogu toimub 05.05.2023

Head advokatuuri liikmed!

Kutsume Teid Eesti Advokatuuri üldkogule, mis toimub 05.05.2023 algusega kell 10.00 Tallinnas Filmimuuseumis (Pirita tee 56) ja samaaegselt elektrooniliste vahendite abil veebikeskkonnas.

Palume koguneda nii veebis kui kohapeal ja registreerida osalemine üldkogul VOLIS hääletuskeskkonnas aegsasti. Üldkogule tuleb registreerida ajavahemikus 08.00-10.00.

Juhise VOLIS-es registreerumiseks edastame hiljemalt 28.04.2023.

Palun veenduge enne üldkogule registreerumist oma nutiseadmete toimivuses (sh internetiühenduse ja veebilehitseja toimivuses) ning paroolide kehtivuses, sest üldkogul hääletamiseks vajate mobiil-ID-d, ID-kaarti või Smart-ID-d.

Otsuste vastuvõtmine üldkogul toimub nii füüsilisel koosolekul kui elektrooniliselt üldkogul osaleja nutiseadme kaudu hääletuskeskkonnas VOLIS. Tõrgete korral kohapeal saate siiski hääletada ka Filmimuuseumis asuvates jaoskondades (selleks võta isikut tõendav dokument kaasa!).

NB! Otsuste hääletamine toimub vastavalt päevakorrale kindlaksmääratud ajavahemike jooksul. Eeldatavad hääletamise ajad anname teada hiljemalt 28.04.2023, mis võivad vähesel määral muutuda koosoleku käigus.

Ürituse sujuvamaks korraldamiseks andke palun hiljemalt 28.04.2023 teada, kas osalete üldkogul füüsiliselt kohapeal. Filmimuuseum mahutab 200 osalejat. Oma osalusest andke palun teada siin: ÜLDKOGUL OSALEMINE. 

Üldkogul on päevakorras:

1. Eesti Advokatuuri esimehe ettekanne

2. Külaliste sõnavõtud

3. Kolleegide tunnustamine

4. Eesti Advokatuuri 2022. aasta eelarve täitmise aruanne ja 2023. aasta eelarve

5. Eesti Advokatuuri majandustegevuse aastaaruanne ja revisjonikomisjoni aastaaruanne

6. Kodukorra muudatus: eksamikorraldus

7. Kodukorra muudatus: advokaadibüroode tegevusest, kus büroo-pidaja kohustusi täidab üks vandeadvokaat

8. Otsuste vastuvõtmine

9. Advokatuuriseaduse võimalikest muudatustest

10. Paneeldiskussioon: juristieksam

Vastavalt kodukorra § 31 lg 1 on võimalik üldkogul osalema ja hääletama volitada teist hääleõiguslikku advokaati. Üks advokaat ei või samal üldkogul esindada rohkem kui kahte advokaati. Volituse alusel  on advokaadil võimalik teise advokaadi eest hääl anda üksnes üldkogu füüsilisel koosolekul jaoskonnas hääletades. Selleks palun võtke volikiri kohapeale kaasa või saatke eelnevalt aadressile uldkogu@advokatuur.ee. Elektrooniliste vahendite kaudu üldkogul osalemise korral saab üldkogul osaleja otsuste vastuvõtmisel hääle anda üksnes enda eest (s.t. volituse alusel esindamine ei ole võimalik).