Javascript is required

Advokatuuri aseesimees kohtus Makedoonia delegatsiooniga

TEADE
11. aprill 2013

Advokatuuri aseesimees kohtus Makedoonia delegatsiooniga
 

Eesti Advokatuuri aseesimees Hannes Vallikivi kohtus eile, 10. aprillil, advokatuuris kuue Makedoonia juristkonna esindajaga, kes viibivad Eestis neljapäevasel õppevisiidil. Teiste hulgas kuulub delegatsiooni ka Makedoonia Juristide Liidu president.
 

Külalisi huvitas Eesti Advokatuuri organisatsioon, riigi õigusabi korraldus, järelevalve advokaatide tegevuse üle ja suhted valitsusväliste organisatsioonidega. Väga huvipakkuvaks osutus advokatuuri pro bono nõustamisprogramm “Hea nõu lastega peredele” (sh kaugemate piirkondade inimeste abistamine Skype’i teel) ja koostöö muude demokraatiat arendavate või sotsiaaltööd tegevate organisatsioonidega. Elavat mõttevahetust tekitas Eesti advokaatide võimalus ja valmidus osaleda avalikus diskussioonis õigusloome teemadel – eelkõige see, kas ja kuidas advokaadid ning advokatuur osalevad kohtumenetlust, põhiõigusi jm küsimusi puudutavate seaduseelnõude väljatöötamisel või nende teemade üle peetaval arutelul meedias ja mujal.

Eesti visiidi raames tutvub Makedoonia delegatsioon lisaks advokatuurile näiteks Riigikohtu, õiguskantsleri ning ombudsmanide (laste- ja meedia-) tegevusega.