Javascript is required

Advokatuur koostöös Advokaadibürooga Sirel ja Partnerid abistavad MTÜd Vaikuseminutid

Eesti Advokatuuri pikaajaline koostöö Heateo SAga kestab jätkuvalt ning koosööd on alustatud MTÜga Vaikuseminutid. Sellel kevadel nõustab Advokaadibüroo Sirel ja Partnerid koostööpartneri maksu- ja ühinguõiguse vallas. MTÜ Vaikuseminutid eesmärk on viia keskendumise ja meelerahu harjutused kõikide Eesti lasteni – kasvatades seeläbi laste potentsiaali täielikku avaldumist. 

“Ühiskonda panustamine on väga oluline tahk Eesti Advokatuuri tegevustes ning rollis üldisemalt. Turu-uuringute ASi korraldatud küsitlus näitas, et üle poole eestimaalastest arvab, et õigusabi on kättesaadav ainult rikastele. Pole aga midagi ohtlikumat õigusriigile, kui arvamus, et asjakohane abi ja kohtusüsteem on mõeldud vaid valitutele,” sõnas advokatuuri kantsler Kristel Voltenberg.

Heateo SA portfellijuht Laura Kalda, kes Vaikuseminuteid nõustab, lisab: “See, et Eesti Advokatuur leiab sobiva koostööpartneri suisa minutitega, on muljetavaldav. Oleks Eestis rohkem selliseid katusorganisatsioone ja ettevõtteid, kes meie üleskutsele nii kiiresti ja abivalmilt reageerivad.”

Vaikuseminutite eesmärk on viia keskendumise ja meelerahu harjutused kõikide Eesti lasteni. Ühingu üks asutajatest Nelli Jung lisab: “Laste elu on varasemaga võrreldes aina kiirem ja võimalusterohkem, ühtlasi on see pingelisem ja koormavam. Oskus märgata enda tundeid, mõtteid ja enesetunnet aitab sellega paremini toime tulla, mõista nii ennast kui ka teisi. Vaikuseminutite eesmärk on viia tähelepanu ja meelerahu harjutused kõikide Eesti lasteni läbi õpetajate ja lastevanemate. Nii on palju lihtsam olla hooliv iseenda ja teiste suhtes.” Vaikuseminutid vajab sellel kevadel umbes 8 tundi pro bono nõustamist 2 kuu jooksul õigusalastes küsimustes.

Heateo Sihtasutus käivitab ja kasvatab algatusi, mis lahendavad teravaid probleeme Eesti ühiskonnas. Läbi pikaajalise pro bono koostöö Heateo Sihtasutusega on aastate jooksul saanud väga head juriidilist nõu mitmed Eesti ühiskonda oluliselt muutvad algatused alates MTÜst Uuskasutuskeskus, SA Noored Kooli, Terve Eesti SA kuni SPIN-programmini. Pro bono nõu on andnud mitmed advokaadibürood nagu Leadell Pilv, COBALT, Hedman Partners, Sorainen ja teised.