EESTI ADVOKATUURI JUHATUS
ISTUNGI PROTOKOLL
17. detsember 2024. a nr 25
Tallinn
Istungist võtsid osa juhatuse liikmed Risto Hübner, Kadri Kallas, Kaspar Lind, Indrek Sirk, Dmitri Školjar, Triin Toom ja Toomas Vaher. Juhatuse liige Peeter Kutman osales päevakorrapunktide 2.1, 2.2, 3.1 ja 5.2 arutelul ja otsustamisel.
Istungit juhatas advokatuuri esimees Imbi Jürgen.
Protokollis kantsler Leen Eenpalu
PÄEVAKORD
1. ÕIGUSLOOMEGA SEOTUD KÜSIMUSED
1.1 AdvS § 45 täiendamisest
2. ÜLDKÜSIMUSED
2.1 Advokatuuri 2025. aasta I poolaasta täiendusõppe kava
2.2 Advokatuuri aukohtusse õigusteadlase ja tema asendusliikme määrava kõrgkooli nimetamine ning ettepanek aukohtusse õigusteadlase ja tema asendusliikme määramiseks
3. RIIGI ÕIGUSABI KÜSIMUSED
3.1 Riigieelarveliste eraldiste kasutamine 2025. aastal
4. KOMISJONIDE TEGEVUSEST
4.1 Menetlusõiguse komisjoni töökorra kinnitamine ja esimehe nimetamine
5. KUTSETEGEVUSEGA SEOTUD KÜSIMUSED
5.1 Advokaatide avaldused liikmesuse peatamiseks
5.2 Vandeadvokaadi abi Markus Voldemar Jakobsoo avaldus liikmesuse peatamise jätkamiseks
5.3 Advokaadi avaldus liikmesuse taastamiseks
5.4 Advokaadi taotlus seoses liikmemaksuga
5.5 Advokaadi teavitus uuest patroonist 5.6 Advokaadi avaldus advokatuurist välja arvamiseks
5.7 Teavitus advokaadibüroo asutamisest
5.8 Muudatused advokaadibüroo andmetes
5.9 Avaldused vandeadvokaadi eksamile lubamiseks vastavalt AdvS § 26 lg 11
5.10 Avaldused advokaadieksamile lubamiseks
5.11 Avaldus vandeadvokaadina advokatuuri liikmeks vastu võtmiseks AdvS § 26 lg 31 alusel
6. MUUD KÜSIMUSED
6.1. Naisadvokaatide kogukonna korraldatud inspiratsioonikonverentsi toetamine
1. ÕIGUSLOOMEGA SEOTUD KÜSIMUSED
1.1 AdvS § 45 täiendamisest
Advokatuuri juhatus on üle vaatamas aegunud või täiendamist vajavaid AdvS sätteid. Juhatus arutas finantsõiguse komisjoni ettepanekut AdvS § 45 täiendamiseks. Ettepaneku kohaselt võiks § 45 täiendada lg-ga 31 järgmises sõnastuses:
„Saladuse hoidmise kohustus ei kehti rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse alusel kohustatud isikuna hoolsusmeetmete kohaldamisel kogutud teabe avaldamisel teistele kohustatud isikutele rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse tähenduses ulatuses, mis on sätestatud rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse § 20 lg 1 punktides 1, 3 ja 5.“
Muudatuse eesmärgiks oleks kõrvaldada ebakõla AdvS § 45 lg 1 ning RahaPTS § 16 lg 2 vahel. AdvS § 45 lg 1 sätestab kutsesaladuse hoidmise kohustuse, mille kohaselt on advokaat kohustatud hoidma saladuses talle õigusteenust osutades teatavaks saanud andmeid. RahaPTS § 16 lg 2 sätestab, et kohustatud isikud võivad omavahel vahetada teavet, mida üks neist vajab ja mida teine on hankinud § 20 lg 1 p-st 1, 3 või 5 tuleneva hoolsusmeetme kohaldamiseks. Seega näeb RahaPTS § 16 lg 2 kohustatud isikutele ette võimaluse vahetada hangitud teavet, kuid AdvS § 45 lg 1 kohustab mistahes teatavaks saanud andmeid saladuses hoidma. Kõnealuse muudatusega nähakse ette erand, millega käsitletud vastuolu kõrvaldatakse.
Juhatus on seisukohal, et ettepanek ning selle eesmärk on põhjendatud ning antud täienduse võib seaduses ette näha. Lisaks aitaks see õiguslikult reguleerida olukorda, mil advokaadibüroo kliendilepingutes on tingimusena sätestatud, et RahaPTS § 16 lg-s 2 sätestatud teabevahetuse võimaluse kasutamist ei loeta advokaadi konfidentsiaalsuskohustuse rikkumiseks, kuid klient taganeb antud tingimusest.
Juhatus
O T S U S T A S:
Jätkata tööd muudatusettepanekutega.
2. ÜLDKÜSIMUSED
2.1 Advokatuuri 2025. aasta I poolaasta täiendusõppe kava
Eesti Advokatuuri 2025. aasta I poolaasta koolituskava pakub advokaatidele erinevaid täiendõppe võimalusi, et täiendada oma teadmisi ja oskusi advokaaditöö erinevates valdkondades. Kõik koolitused on advokaatidele ja advokaadibüroode juristidele tasuta. Koolitused hõlmavad teemasid, mis on olulised igapäevatöös ning annavad praktilisi nõuandeid ja süvitsi minevat teavet. Kava koostamisel on muuhulgas arvestatud liikmete tagasisidet ning komisjonide ettepanekuid.
Eksamieelne konsultatsioon (13. jaanuar)
Koolitusaasta avab eksamieelne konsultatsioon, mis mõeldud kõigile, kes eksamiks valmistumas, andes põhjaliku ülevaate advokaadieksamite korraldusest ja sisust, peatudes mh ka suulise eksami läbiviimisel. Konsultatsioonil läbiviijad Kristiina Lee, vandeadvokaat ja kutsesobivuskomisjoni esimees, ning Tristan Ploom, Tallinna Halduskohtu kohtunik ja kutsesobivuskomisjoni liige, ootavad aktiivset osavõttu ja julgeid küsimusi. Konsultatsioon toimub ainult kohapealse osalemisega.
Riigikohtu halduskolleegiumi 2024. a lahendid (6. veebruar)
Ülevaate halduskolleegiumi aktuaalsest praktikast ja 2024. aasta lahenditest annavad Riigikohtu halduskolleegiumi kohtunik Nele Siitam ja kolleegiumi nõunik Mattias Jõgi. Koolitus toimub ainult veebis.
Alusetu rikastumine (20. veebruar)
Veebruari lõpus toimub koolitus, mille teemaks alusetu rikastumise soorituskondiktsioonid. Koolituse viib läbi Age Värv, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna asedirektor ja võlaõiguse kaasprofessor.
Infohommik: kuidas valmistuda advokaadibüroo kontrolliks? (13. märts)
13. märtsil toimub praktiline infohommik, mis suunatud eelkõige büroopidajatele ning kus räägitakse advokaadibüroode kontrollideks valmistumise olulisusest. Koolitus annab ülevaate levinud puudustest, mida kontrollide käigus sageli tuvastatakse, ning pakub praktilisi nõuandeid nende ennetamiseks. Samuti käsitletakse kvaliteedijuhtimise tunnistuse taotlemise protsessi. Koolituse viivad läbi vandeadvokaat Indrek Sirk ja Eesti Advokatuuri juristi abi Eleanor Pruvli.
Vastutustundlik laenamine ja tarbijakrediiti puudutavad vaidlused (21. märts)
Advokatuuri finantsõiguse komisjoni eestvedamisel toimub märtsi lõpus koolitus, kus keskendutakse vastutustundliku laenamise põhimõtetele ja kohtute rollile vastutustundliku laenamise põhimõtete kontrollimisel. Kuidas sellistes vaidlustes hagi koostada ja millised tõendid esitada. Koolitajad on vandeadvokaat ja advokatuuri finantsõiguse komisjoni liige Katri Tomson, Riigikohtu tsiviilkolleegiumi kohtunik Urmas Volens ja Harju maakohtu kohtunik Anna Liiv.
Ristküsitluse praktikum (3.-4. aprill)
Aprillis toimub kahepäevane aktiivseminar, kus osalejad saavad süvitsi mineva ülevaate ristküsitluse taktikast ja juhtimisest. Praktikum sisaldab simulatsioonharjutusi, mis võimaldavad osalejatel harjutada ristküsitlemise käigus tekkida võivaid keerulisi olukordi. Koolitus on üle kantud 2024. aasta koolituskavast ja osalejate piirarv on 5 ja toimub ainult kohapealse osalemisega. Koolitajad on Ingeri Tamm, Tartu Ringkonnakohtu kohtunik, Andreas Kangur, TÜ kriminaalprotsessi lektor, Kretel Tamm, Lõuna Ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör, ja Oliver Nääs, vandeadvokaat.
Euroopa Inimõiguste Kohtu praktika (4. aprill)
Aprillis toimub ka koolitus Euroopa Inimõiguste Kohtu menetlusreeglitest ning antakse ülevaade esinevatest tüüpvigadest. Koolituse viib läbi Euroopa Inimõiguste Kohtu jurist Merike Saarmann.
Vahekohtumenetlus (25. aprill)
Vahekohtumenetluse koolitus toimub koostöös MTÜga Eesti Arbitraažiühing. Koolituse eesmärgiks on anda osalejatele põhjalikud teadmised vahekohtumenetlusest ning sellega seotud kohtutoimingutest. Koolituse läbinud saavad teadmisi vahekohtumenetluses osalemiseks nii menetlusosalise kui vahekohtunikuna ning vahekohtumenetlusega seotud tsiviilkohtumenetlusõiguste kasutamiseks. Koolitajateks on vandeadvokaadid Dr. Eveli Lume ja LLM Maria Pihlak.
Õigusteenustele kehtestatud sanktsioonidest (8. mai)
2025. aasta esimese koolituspoolaasta lõpetab mais toimuv paneelarutelu, kus käsitletakse õigusteenusele kehtestatud sanktsioone ja otsitakse lahendusi ette tulevatele probleemidele. Läbiviijad on vandeadvokaadid Toomas Vaher, Monika Koolmeister ja Norman Aas.
Kõigil huvilistel – nii juba praktiseerivatel advokaatidel, kui ka alles advokaadieksamiks ettevalmistujatel, on jätkuvalt võimalik läbida advokaadi kutse-eetika põhjalik veebikoolitus, mida viivad läbi vandeadvokaadid Sten Luiga ja Elmer Muna.
Koolitused, mis toimuvad (ka) veebis, muutuvad nädala jooksul koolituse toimumisest advokatuuri liikmetele järelevaadatavaks, juhul, kui ei ole märgitud teisiti. Järelevaadatavad koolitused on leitavad aadressil advokatuur.addenda.ee või lingina vastava koolituse infos täiendusõppe portaalis EA õppeportaalis.
Järelevaadatavate koolituste nimekiri seisuga 17.12.2024
- Kutse-eetika veebikoolitus
- Laste õigused (algne toimumiskuupäev 08.05.2020)
- Laste küsitlemine (algne toimumiskuupäev 18.09.2020)
- Lapse arengupsühholoogia (algne toimumiskuupäev 13.11.2020)
- Infoturve advokaadibüroos – juhendi tutvustus (algne toimumiskuupäev 19.05.2023)
- Rahapesu tõkestamine advokaadibüroos 2023 (algne toimumiskuupäev 21.09.2023). Järelevaadatav kuni 31.12.2024
- Ajaplaneerimise meistriklass (algne toimumiskuupäev 05.10.2023). Järelevaadatav kuni 31.12.2024
- Äriregistri seaduse muudatused (algne toimumiskuupäev 02.11.2023). Järelevaadatav kuni 31.12.2024
- Riigikohtu kriminaalkolleegiumi 2023. aasta lahendid (algne toimumiskuupäev 10.11.2023). Järelevaadatav kuni 31.12.2024
- Riigikohtu halduskolleegiumi 2023. aasta lahendid. (algne toimumiskuupäev 01.02.2024)
- Kuidas oleme valmis kriisiks? (algne toimumiskuupäev 09.02.2024).
- Seltsing, abikaasade varasuhted ja ühisvara jagamine (algne toimumiskuupäev 07.03.2024).
- Tehisintellekti võimalused ja ohud advokaaditöös (algne toimumiskuupäev 18.04.2024)
- Varaühisus (algne toimumiskuupäev 10.10.2024)
- Riigikohtu tsiviilkolleegiumi 2024. aasta praktika (algne toimumiskuupäev 17.10.2024). Järelevaadatav kuni 29.04.2025
- Rahapesu tõkestamine advokaadibüroos 2024 (algne toimumiskuupäev 07.11.2024).
- Digitoimiku kasutamisest kriminaalmenetluses (algne toimumiskuupäev 11.10.2024)
- Infoturve advokaadibüroos – juhendi rakendamine praktikas (algne toimumiskuupäev 01.11.2024)
- Riigikohtu kriminaalkolleegiumi 2024. aasta lahendid (algne toimumiskuupäev 15.11.2024).
Alati ajakohase nimekirja järelevaadatavatest koolitustest on leitav advokatuuri kodulehel
https://advokatuur.ee/et/advokatuuri-teenused/koolitused/jarelvaadatavad-koolitused
Juhatus soovib juhtida tähelepanu võimalusele läbida Euroopa Nõukogu koostatud tasuta veebikoolitusi (HELP courses), mis on ligipääsetavad SIIT
Juhatus
O T S U S T A S:
Kinnitada advokaatide täiendusõppe kava 2025. a I poolaastaks (protokolli lisa).
Saata täiendusõppe kava teadmiseks advokatuuri liikmetele ja advokaadibüroodele, samuti Justiitsministeeriumile, õiguskantslerile, Notarite Kojale, Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Kojale, Audiitorkogule, Riigikohtu õigusteabe- ja koolitusosakonnale, ja prokuratuurile.
2.2 Advokatuuri aukohtusse õigusteadlase ja tema asendusliikme määrava kõrgkooli nimetamine ning ettepanek aukohtusse õigusteadlase ja tema asendusliikme määramiseks
AdvS § 15 lg 3 järgi moodustatakse aukohus vähemalt seitsmeliikmelisena neljaks aastaks. AdvS § 15 lg 3 kohaselt kuulub aukohtusse vähemalt neli advokatuuri üldkogu valitud vandeadvokaati, kaks kohtunike täiskogu valitud kohtunikku ja vähemalt üks õiguse õppesuunal vähemalt riiklikult tunnustatud magistrikraadi andva kõrgkooli poolt määratud õigusteadlane. Advokatuuri kodukorra § 49 lg 11 kohaselt otsustab advokatuuri juhatus, millisest kõrgkoolist määratakse advokatuuri aukohtusse õigusteadlane ja tema asendusliige.
Arvestades varasemat sujuvat ja pikaajalist koostööd Tartu Ülikooliga, leiab juhatus, et kõrgkooliks, kes edaspidi määrab advokatuuri aukohtusse õigusteadlase ja tema asendusliikme, tuleb nimetada Tartu Ülikool.
Tartu Ülikooli õigusteaduskonna nõukogu otsustas 15.02.2021 koosolekul nimetada Eesti Advokatuuri aukohtu koosseisu põhiliikmeks Tartu Ülikooli õigusteaduskonna poolt professor Aleksei Kelli ja asendusliikmeks professor Jaan Ginteri (alates 19.09.2022 kaasprofessor Anneli Soo). AdvS § 15 lg 3 järgi lõppevad õigusteadlase ja tema asendusliikme volitused aukohtus 15.02.2024. Eelnevast tulenevalt teeb juhatus Tartu Ülikoolile ettepaneku määrata advokatuuri aukohtusse õigusteadlane ja tema asendusliige.
Juhatus
O T S U S T A S:
Nimetada kõrgkooliks, kes edaspidi määrab advokatuuri aukohtusse õigusteadlase ja tema asendusliikme, Tartu Ülikool.
Teha Tartu Ülikoolile ettepanek määrata advokatuuri aukohtusse õigusteadlane ja tema asendusliige.
3. RIIGI ÕIGUSABI KÜSIMUSED
3.1 Riigieelarveliste eraldiste kasutamine 2025. aastal
2025. aasta riigieelarve seadusega on ette nähtud rahalised vahendid riigi poolt tasutavaks õigusabiks ja advokatuuri poolt avalik-õiguslike ülesannete täitmiseks. Advokatuuri juhatus, võttes aluseks kantseleis tehtud kulude analüüsi teeb ettepaneku lähtuda järgmisest kompenseerimise metoodikast:
Advokatuuri juhatuse ja kantselei kulud (s.o kulud, mis lähevad riigi õigusabi valdkonna tegevuse alla üksnes osaliselt)
Tööjõukulud:
Esimees – 50%
Aseesimees – 50%
Kantsler – 50%
Pearaamatupidaja – 15%
Assistent – 20%
Büroojuht – 5%
Jurist – 75%
Jurist – 30%
Jurist – 3%
Juristi abi – 24 %
Koolitus- ja arendusspetsialist – 5%
Üüri- ja kommunaalkulud:
Üür – 40%
Kommunaalteenused – 40%
Valveteenus – 40%
Halduskulud:
Side- ja kommunikatsioonikulud – 40%
Bürookulud – 40%
IT halduskulud – 40%
Infoturvalisusega seotud tegevused (auditeerimine, investeeringud) – 40%
Andmekaitse nõuete rakendamisega seotud tegevused – 40%
Riigi õigusabi otsekulud (s.o kulud, mis lähevad tervikuna riigi õigusabi valdkonna tegevuse alla või kulud, mis on täies ulatuses kaetud riigi õigusabi tegevusega)
Tööjõukulud:
Riigi õigusabi infosüsteemi (RIS) vastutav haldur 100%
Riigi õigusabi infosüsteemi (RIS) haldur 100%
Halduskulud:
Side- ja kommunikatsioonikulud – 100%
Bürookulud – 100%
Digiallkirjastamise ja autentimise kulud – 100%
Arhiivihoidla teenus – 100%
Kodulehe kulud – 100%
Tervisekaitse- ja tervise edendamise kulud – 100%
Tööjõu värbamiskulud – 100%
Kohustuslikud koolituskulud – 100%
Riigi õigusabi seadusega seonduvad tõlkekulud – 100%
Riigi õigusabi osutanud büroode lõpetamisega seotud kulud – 100%
Juhatus
O T S U S T A S:
Kinnitada 2025. aasta riigieelarvelise eraldise kasutamise määrad.
4. KOMISJONIDE TEGEVUSEST
4.1 Menetlusõiguse komisjoni töökorra kinnitamine ja esimehe nimetamine
19.11.2024 nimetas juhatus menetlusõiguse komisjoni liikmed. Komisjon on esitanud juhatusele kinnitamiseks komisjoni töökorra ning ettepaneku komisjoni esimeheks nimetada vandeadvokaat Martin-Johannes Raude.
Juhatus
O T S U S T A S:
Kinnitada menetlusõiguse komisjoni töökord.
Nimetada menetlusõiguse komisjoni esimeheks vandeadvokaat Martin-Johannes Raude.
5. KUTSETEGEVUSEGA SEOTUD KÜSIMUSED
5.1 Advokaatide avaldused liikmesuse peatamiseks
5.1.1 Vandeadvokaadi abi Triin Siili liikmesus on peatatud alates 23.01.2024. Advokaat on esitanud uue avalduse liikmesuse peatamiseks alates 17.12.2024 kuni 17.12.2029.
5.1.2 Vandeadvokaat Kairi Kilgi on esitanud avalduse liikmesuse peatamiseks alates 17.12.2024 kuni 01.12.2027.
5.1.3 Vandeadvokaadi abi Elina Uusväli liikmesus on peatatud alates 11.08.2020. Advokaat on esitanud uue avalduse liikmesuse peatamiseks alates 02.01.2025.
5.1.4 Vandeadvokaadi abi Käroli Tiirik on esitanud avalduse liikmesuse peatamiseks alates 17.12.2024.
Juhatus juhib tähelepanu, et:
AdvS § 35 lg 11 kohaselt võib liikmesuse peatamist samal alusel ühe korra pikendada.
AdvS § 35 lg 7 kohaselt maksab advokaat, kelle liikmesus või kutsetegevus on peatatud, liikmemaksu üldkogu kehtestatud määras, mis on 50% liikmemaksu määrast.
AdvS § 35 lg 41 kohaselt ei vabasta liikmesuse peatamine isikut AdvS §-s 341 sätestatud täiendusõppe kohustusest, välja arvatud isiku astumise korral avalikku teenistusse, valimisel Riigikogu või Euroopa Parlamendi liikmeks või Vabariigi Presidendiks või nimetamisel Vabariigi Valitsuse või Euroopa Komisjoni liikmeks. Lisaks on täiendusõppe kohustusest vabastatud isik, kelle liikmesus on peatatud tervise tõttu või emapuhkuse, isapuhkuse, lapsendajapuhkuse või vanemapuhkuse ajaks.
AdvS § 36 lg 1 p 41 kohaselt arvatakse advokaat advokatuurist välja advokatuuri juhatuse otsusega, kui advokaat ei ole esitanud avaldust liikmesuse taastamiseks peatatud liikmesuse perioodi lõpuks.
Liikmesuse peatamisel tuleb advokaadil edastada viivitamata juhatusele advokaaditunnistus ja liikmetunnistus.
Juhatus
O T S U S T A S:
5.1.1 Peatada vandeadvokaadi abi Triin Siili liikmesus alates 17.12.2024 kuni 17.12.2029.
5.1.2 Peatada vandeadvokaat Kairi Kilgi liikmesus alusel alates 17.12.2024 kuni 01.12.2027.
5.1.3 Peatada vandeadvokaadi abi Elin Uusväli liikmesus alates 02.01.2025 kuni 02.01.2030.
5.1.4 Peatada vandeadvokaadi abi Käroli Tiiriku liikmesus alates 17.12.2024.
5.2 Vandeadvokaadi abi Markus Voldemar Jakobsoo avaldus liikmesuse peatamise jätkamiseks
Vandeadvokaadi abi Markus Voldemar Jakobsoo liikmesus on peatatud alates 19.10.2017. Advokaati kohustati viivitamatult teavitama advokatuuri juhatust tema avalduses esitatud asjaolude muutumisest. Advokaat teavitas 07.10.2019 advokatuuri juhatust liikmesuse peatamise asjaolude muutmisest ning taotles liikmesuse jätkuvat peatamist. Juhatuse 15.10.2019 otsusega otsustati advokaadi liikmesuse teistkordne peatamine samal õiguslikul alusel. Advokaadi liikmesus peatati viieks aastaks, so 15.10.2019 kuni 14.10.2024.
Advokaat on 09.12.2024 teavitanud juhatust liikmesuse peatamise aluse asjaolude muutumisest ja esitanud AdvS § 35 lg 11 alusel avalduse liikmesuse peatamise pikendamiseks samal õiguslikul alusel.
Juhatuse 08.09.2020 istungi otsuse punktis 3.18 on juhatus selgitanud advokaadi kohustust teavitada liikmesuse peatamise asjaolude muutumisest. Viidatud otsuses selgitas juhatus muuhulgas, et töökoha vahetuse näol on tegemist olulise asjaoluga, millest tuleb juhatust kindlasti teavitada ja mis eeldab uue hinnangu andmist, kas advokaadi töökoht vastab AdvS § 35 lg 1 p 2 nõuetele, kusjuures töökoha kohta tuvastatavad asjaolud on sisulist laadi. Juhatus märgib viidatud otsuses, et töökoha vahetuse korral ei ole tegemist õigusliku aluse muutusega, kuid tegemist on faktiliste asjaolude (aluse) muutusega, mis tingib uue haldusakti andmise vajaduse. Asjaolust, et liikmesust saab peatada ainult teatud sisulistele kriteeriumidele vastavale töökohale asumise korral, võib järeldada, et liikmesuse peatamise otsus ei ole seotud pelgalt materiaalõigusliku alusega, vaid see on tehtud õiguslikus aluses toodud konkreetsete faktiliste asjaolude kohta, mis moodustavad liikmesuse peatamise aluse laiemas mõttes.
Juhatus on varasemas praktikas teinud liikmesuse peatamise asjaolude muutumisel, näiteks töökoha vahetusel, uue liikmesuse peatamise otsuse, millega on liikmesuse peatamist pikendatud advokaadi taotletud perioodiks, kuid mitte kauemaks kui viieks aastaks. Juhatus on 27.08.2024 otsuse punktis 2.4 viidatud praktikat muutnud. AdvS § 35 lg 11 kohaselt võib liikmesuse peatamist samal alusel ühe korra pikendada. Juhatus selgitas 27.08.2024 otsuses, et juhatuse hinnangul ei tuleks liikmesuse peatamise pikendamiseks lugeda olukorda, kus advokaat teavitab nõuetekohaselt liikmesuse peatamise aluseks olevate faktiliste asjaolude (nt tööandja) muutumisest ajal, kui senine liikmesuse peatamine veel kestab. Juhatusel tuleb küll asjaolude muutumisel uuesti hinnata, kas liikmesuse peatamise aluseks olevad asjaolud jätkuvalt esinevad ja teha sellekohane uus haldusakt, kuid sellise akti eesmärk ei ole liikmesuse peatamise pikendamine, vaid juba peatatud liikmesuse aluste jätkuva esinemise kontroll. Juhatus leiab, et AdvS § 35 lg 1 p 11 sätestatud liikmesuse peatamise ühe korra pikendamise piirangu eesmärgiks ei ole takistada advokaadil liikmesuse peatamise ajal vahetada tööandjat, kui tööandja vastab jätkuvalt AdvS § 35 lg 1 p-s 2 nimetatud tingimustele ja liikmesuse peatamise tähtaeg ei pikene.
Tulenevalt muutunud praktikast leiab juhatus, et liikmesuse peatanud advokaatide võrdse kohtlemise tagamiseks on õigustatud võimaldada advokaatidel, kelle liikmesus on praegusel hetkel peatatud, liikmesuse peatamise pikendamist vastavalt muutunud praktikale. Seetõttu tunnistab juhatus kehtetuks juhatuse 15.10.2019 istungi otsuse nr 4.11, millega juhatus peatas teistkordselt samal alusel vandeadvokaadi abi Markus Voldemar Jakobsoo liikmesuse kuni 14.10.2024. Juhatus teeb uue otsuse, millega loeb vandeadvokaadi abi Markus Voldemar Jakobsoo liikmesuse peatatuks alates 19.10.2017 kuni 19.10.2022 ning advokaadi liikmesuse peatamise AdvS § 35 lg 11 alusel pikendatuks alates 20.10.2022. Kuna advokaat on käesolevaga teavitanud liikmesuse peatamise aluseks olevate faktiliste asjaolude muutumisest ja taotleb liikmesuse peatamise jätkamist samal õiguslikul alusel, hindas juhatus, et esitatud asjaolud vastavad liikmesuse peatamise aluseks oleva sätte nõuetele. Juhatus loeb vandeadvokaadi abi Markus Voldemar Jakobsoo liikmesuse peatamise tingimused jätkuvalt täidetuks. Advokaadi liikmesus on peatatud kuni 20.10.2027. AdvS § 35 lg 11 teise lause kohaselt võib liikmesuse peatamist pikendada samal alusel ühe korra, kuid mitte pikemaks perioodiks kui täiendavaks viieks aastaks. Seetõttu ei ole advokaat Markus Voldemar Jakobsoo liikmesust pärast 20.10.2027 võimalik pikendada samal õiguslikul alusel.
Juhatus juhib tähelepanu, et:
AdvS § 35 lg 7 kohaselt maksab advokaat, kelle liikmesus või kutsetegevus on peatatud, liikmemaksu üldkogu kehtestatud määras, mis on 50% liikmemaksu määrast;
AdvS § 35 lg 41 kohaselt ei vabasta liikmesuse peatamine isikut AdvS §-s 341 sätestatud täiendusõppe kohustusest, välja arvatud isiku astumise korral avalikku teenistusse, valimisel Riigikogu või Euroopa Parlamendi liikmeks või Vabariigi Presidendiks või nimetamisel Vabariigi Valitsuse või Euroopa Komisjoni liikmeks. Lisaks on täiendusõppe kohustusest vabastatud isik, kelle liikmesus on peatatud tervise tõttu või emapuhkuse, isapuhkuse, lapsendajapuhkuse või vanemapuhkuse ajaks.
AdvS § 36 lg 1 p 41 kohaselt arvatakse advokaat advokatuurist välja advokatuuri juhatuse otsusega, kui advokaat ei ole esitanud avaldust liikmesuse taastamiseks peatatud liikmesuse perioodi lõpuks.
Juhatus
O T S U S T A S:
1. Tunnistada kehtetuks juhatuse 15.10.2019 otsus 4.11, millega pikendati vandeadvokaadi abi Markus Voldemar Jakobsoo liikmesuse peatamist kuni 14.10.2024.
2. Teha uus otsus, millega loetakse vandeadvokaadi abi Markus Voldemar Jakobsoo liikmesus peatatuks alates 19.10.2017 kuni 19.10.2022 ning advokaadi liikmesuse peatamine AdvS § 35 lg 11 alusel pikendatuks alates 20.10.2022.
3. Lugeda vandeadvokaadi abi Markus Voldemar Jakobsoo liikmesuse peatamise tingimused jätkuvalt täidetuks. Advokaadi liikmesus on peatatud kuni 20.10.2027.
5.3 Advokaadi avaldus liikmesuse taastamiseks
Vandeadvokaadi abi Marja Stina Saaliste on esitanud avalduse liikmesuse taastamiseks alates 17.12.2024 seoses liikmesuse peatamise aluse äralangemisega. Advokaadi tegutsemiskoht on Advokaadibüroo WIDEN ja patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Kristi Sild.
Juhatus
O T S U S T A S:
Taastada vandeadvokaadi abi Marja Stina Saaliste liikmesus alates 17.12.2024 ja võtta teadmiseks, et advokaadi tegutsemiskoht on Advokaadibüroo WIDEN. Määrata advokaadi patrooniks vandeadvokaat Kristi Sild.
5.4 Advokaadi taotlus seoses liikmemaksuga
Vandeadvokaat Kadri Lember teavitab liikmemaksu vähendamise aluse äralangemisest.
Juhatus
O T S U S T A S:
Määrata vandeadvokaat Kadri Lemberi liikmemaksu suuruseks alates 17.12.2024 100% vandeadvokaadi liikmemaksu määrast.
5.5 Advokaadi teavitus uuest patroonist
Vandeadvokaadi abi Annika Kask informeerib, et tema uueks patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Paul Künnap.
Juhatus
O T S U S T A S:
Määrata vandeadvokaadi abi Annika Kase uueks patrooniks vandeadvokaat Paul Künnap.
5.6 Advokaadi avaldus advokatuurist välja arvamiseks
Vandeadvokaadi abi Kreet Kurvits on esitanud avalduse advokatuurist väljaarvamiseks.
Juhatus
O T S U S T A S:
Arvata vandeadvokaadi abi Kreet Kurvits advokatuurist välja seisuga 17.12.2024.
5.7 Teavitus advokaadibüroo asutamisest
Vandeadvokaat Artur Knjazev informeerib Advokaadibüroo Boutique Legal asutamisest. Teatele on lisatud ruumide kasutusõigust tõendava dokumendi, ruumide plaani ja kutsekindlustuse poliisi koopiad.
Juhatus
O T S U S T A S:
Võtta teadmiseks Advokaadibüroo Boutique Legal OÜ (registrikood 17116250) asutamine. Advokaadibüroo Boutique Legal kontaktandmed on: Tartu mnt 25, 10117 Tallinn; e-post: info@btq.legal, telefon: +372 5845 1155
Võtta teadmiseks, et vandeadvokaat Artur Knjazevi uus tegutsemiskoht on Advokaadibüroo Boutique Legal.
5.8 Muudatused advokaadibüroo andmetes
Vandeadvokaat Priit Palmiste informeerib, et Priit Palmiste Advokaadibüroo uus asukoht on Pärnu mnt 137, 11314 Tallinn. Advokaadibüroo sidevahendite andmed ei muutu. Teatele on lisatud uute ruumide kasutusõigust tõendava dokumendi koopia ja ruumiplaan.
Juhatus
O T S U S T A S:
Võtta teadmiseks Priit Palmiste Advokaadibüroo uus asukoht.
5.9 Avaldused vandeadvokaadi eksamile lubamiseks vastavalt AdvS § 26 lg 11
AdvS § 26 lõige 11 sätestab, et kui isik on vahetult enne advokatuuri astumist vähemalt kaks aastat järjest töötanud ameti- või töökohal, millele asumisel on nõutav õiguse õppesuunal vähemalt riiklikult tunnustatud magistrikraad või sellele vastav kvalifikatsioon HaS § 28 lõike 22 tähenduses või sellele vastav välisriigi kvalifikatsioon, võib advokatuuri juhatus lubada ta vandeadvokaadi eksamile, kui ta on vähemalt ühe aasta järjest tegutsenud vandeadvokaadi abina.
Avaldused on esitanud:
5.9.1 Andrei Antosijev, kes on advokatuuri liige alates 14.03.2023 ning tegutseb vandeadvokaadi abina Advokaadibüroos LMP.
Advokaat on tõendanud, et tal on täidetud AdvS § 26 lõikes 11 sätestatud tingimused vandeadvokaadi eksamile lubamiseks.
5.9.2 Andra Olm, kes on advokatuuri liige alates 14.03.2023 ning tegutseb vandeadvokaadi abina Advokaadibüroos NOVE.
Advokaat on tõendanud, et tal on täidetud AdvS § 26 lõikes 11 sätestatud tingimused vandeadvokaadi eksamile lubamiseks.
5.9.3 Ringo Heidmets, kes on advokatuuri liige alates 03.10.2023 ning tegutseb vandeadvokaadi abina Advokaadibüroos GLIMSTEDT Estonia.
Advokaat on tõendanud, et tal on täidetud AdvS § 26 lõikes 11 sätestatud tingimused vandeadvokaadi eksamile lubamiseks.
5.9.4 Sandra Louisa Valdek-Padovani, kes on advokatuuri liige alates 03.10.2023 ning tegutseb vandeadvokaadi abina Advokaadibüroos GLIMSTEDT Estonia.
Advokaat on tõendanud, et tal on täidetud AdvS § 26 lõikes 11 sätestatud tingimused vandeadvokaadi eksamile lubamiseks.
5.9.5 Maria Veermäe, kes on advokatuuri liige alates 14.03.2023 ning tegutseb vandeadvokaadi abina Advokaadibüroos GLIMSTEDT Estonia.
Advokaat on tõendanud, et tal on täidetud AdvS § 26 lõikes 11 sätestatud tingimused vandeadvokaadi eksamile lubamiseks.
5.9.6 Valeria Titova, kes on advokatuuri liige alates 14.03.2023 ning tegutseb vandeadvokaadi abina Advokaadibüroos LAUS & PARTNERID.
Advokaat on tõendanud, et tal on täidetud AdvS § 26 lõikes 11 sätestatud tingimused vandeadvokaadi eksamile lubamiseks.
Juhatus
O T S U S T A S:
Lubada vandeadvokaadi abid Andrei Antosijev, Andra Olm, Ringo Heidmets, Sandra Louisa Valdek-Padovani, Maria Veermäe ja Valeria Titova 2025. a I poolaasta kaasusega algavale vandeadvokaadi eksamile.
5.10 Avaldused advokaadieksamile lubamiseks
5.10.1 Avaldused vandeadvokaadi eksamile lubamiseks on esitanud:
5.10.1.1 Katrin Paulus, kes on advokatuuri liige alates 02.11.2010 ning tegutseb vandeadvokaadi abina Advokaadibüroos EMERALDLEGAL.
5.10.1.2 Sandra Metsamärt, kes on advokatuuri liige alates 19.03.2013 ning tegutseb vandeadvokaadi abina Advokaadibüroos KPMG Law.
5.10.1.3 Kristiina Kraav, kes on advokatuuri liige alates 17.02.2021 ning tegutseb vandeadvokaadi abina Advokaadibüroos COBALT.
5.10.1.4 Oliver Kuusk, kes on advokatuuri liige alates 17.02.2021 ning tegutseb vandeadvokaadi abina Advokaadibüroos SORAINEN.
5.10.1.5 Liina Männiste-Tordik, kes on advokatuuri liige alates 17.02.2021 ning tegutseb vandeadvokaadi abina Advokaadibüroos Eversheds Sutherland Ots&Co.
5.10.1.6 Cristen Helendi, kes on advokatuuri liige alates 11.02.2020 ning tegutseb vandeadvokaadi abina Advokaadibüroos Turnstone.
5.10.1.7 Sandra Mikli, kes on advokatuuri liige alates 17.02.2021 ning tegutseb vandeadvokaadi abina Advokaadibüroos SORAINEN.
5.10.1.8 Lauri Talumäe, kes on advokatuuri liige alates 06.09.2016 ning tegutseb vandeadvokaadi abina Advokaadibüroos LINDEBERG.
5.10.1.9 Simo Soolo, kes on advokatuuri liige alates 23.03.2010 ning tegutseb vandeadvokaadi abina Maria Mägi Advokaadibüroos.
5.10.1.10 Martin Kirsipuu, kes on advokatuuri liige alates 15.06.2010 ning tegutseb vandeadvokaadi abina Advokaadibüroos Legalt.
5.10.1.11 Liisa-Maria Puur, kes on advokatuuri liige alates 24.09.2020 ning tegutseb vandeadvokaadi abina Advokaadibüroos SORAINEN.
5.10.1.12 Kaisa-Maria Kubpart, kes on advokatuuri liige alates 21.09.2021 ning tegutseb vandeadvokaadi abina Advokaadibüroos WIDEN.
5.10.1.13 Aleksei Forstiman, kes on advokatuuri liige alates 11.12.2012 ning tegutseb vandeadvokaadi abina Advokaadibüroos Narlex.
Juhatus
O T S U S T A S:
1. Lubada 2025 I poolaasta testiga algavale vandeadvokaadi eksamile Sandra Metsamärt, Lauri Talumäe, Simo Soolo, Martin Kirsipuu, Aleksei Forstiman
2. Lubada 2025 I poolaasta kaasusega algavale vandeadvokaadi eksamile Kristiina Kraav, Oliver Kuusk, Liina Männiste-Tordik, Cristen Helendi, Sandra Mikli, Liisa-Maria Puur, Kaisa-Maria Kubpart
3. Lubada 2025 I poolaasta vandeadvokaadi eksami suulisele osale kodukorra § 68 lg 3 alusel Katrin Paulus
5.10.2 Avaldused vandeadvokaadi abi eksamile lubamiseks on esitanud:
5.10.2.1 Eva Lennuk, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo SORAINEN ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Toomas Prangli.
5.10.2.2 Karina-Anette Kiristaja, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo COBALT ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Jesse Sakari Kivisaari.
5.10.2.3 Mart Kägu, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo TGS Baltic ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Indrek Leppik.
5.10.2.4 Alic Koppel, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo GAVER ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Mihkel Gaver.
5.10.2.5 Triin Kivimaa, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Meelis Masso Advokaadibüroo ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Meelis Masso.
5.10.2.6 Maksim Tšurkin, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo Sven Sillar ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Sven Sillar.
5.10.2.7 Kaili-Helena Bull, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo Bjork Legal ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Kaimo Räppo.
5.10.2.8 Krete Kallaste, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo Concordia ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Senny Pello-Lepik.
5.10.2.9 Evgenii Erro, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Grandman Law Firm Advokaadibüroo ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Ilya Zuev.
5.10.2.10 Diana Rints, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo T.M.Hiob ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Tiina Mare Hiob.
5.10.2.11 Ken Saksniit, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo COBALT ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Madis Reppo.
5.10.2.12 Reelika Rohi, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo Sirel & Partnerid ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Anneli Aab.
5.10.2.13 Merily Rool, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo Matteus ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Kadri Matteus.
5.10.2.14 Helina Tiitus, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo INDELA ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Helmeri Indela.
5.10.2.15 Samuel Saadoja, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo KPMG Law ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Kaia Kuusler.
5.10.2.16 Kaia Hälvin, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo LAUS & PARTNERID ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Raivo Laus.
5.10.2.17 Chris Oliver Rahumägi, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo COBALT ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Aivar Taro.
5.10.2.18 Miikael Tuus, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Ellex Raidla Advokaadibüroo ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Martin Mäesalu.
5.10.2.19 Ave-Pirjo Paluvere, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo LMP ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Arvo Kivar.
5.10.2.20 Svetlana Majerovitš, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Ellex Raidla Advokaadibüroo ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Dmitri Rozenblat.
5.10.2.21 Kenneth Tomingas, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo Klauberg ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Marko Aavik.
5.10.2.22 Kaspar Kolk, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo WALLESS ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Rolan Jankelevitš.
5.10.2.23 Anna Kosar, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo COBALT ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Egon Talur.
5.10.2.24 Carolin Meos, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo Sirel & Partnerid ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Anneli Aab.
5.10.2.25 Kärt Meri, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo Pohla & Hallmägi ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Asko Pohla.
5.10.2.26 Anastasia Miller, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo Hedman Partners & CO ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Merlin Seeman.
5.10.2.27 Triin Kaurson, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on NJORD Advokaadibüroo ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Erik Salur.
5.10.2.28 Regina Getter Maajärv, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Ellex Raidla Advokaadibüroo ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Ants Nõmper.
5.10.2.29 Sander Peterson, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo Magnusson ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Marek Keiman.
5.10.2.30 Jane Sabal, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Ellex Raidla Advokaadibüroo ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Anneli Krunks.
5.10.2.31 Alex Luik, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo Hedman Partners & CO ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Taavi Kõiv.
5.10.2.32 Christine Mägi, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo COBALT ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Marina Kotkas.
5.10.2.33 Kärt Saar, kelle tegutsemiskoht peale eksami sooritamist on Advokaadibüroo SORAINEN ning patrooniks on nõustunud olema vandeadvokaat Lise-Lotte Lääne.
Juhatus
O T S U S T A S:
1. Lubada 2025 I poolaasta vandeadvokaadi abi eksami suulisele osale kodukorra § 68 lg 3 alusel Triin Kivimaa, Kaili-Helena Bull, Diana Rints, Ken Saksniit, Reelika Rohi, Helina Tiitus, Kaia Hälvin, Chris Oliver Rahumägi, Ave-Pirjo Paluvere, Kaspar Kolk, Anastasia Miller, Alex Luik.
2. Lubada 2025 I poolaasta vandeadvokaadi abi eksamile Eva Lennuk, Karina-Anette Kiristaja, Mart Kägu, Alic Koppel, Maksim Tšurkin, Krete Kallaste, Evgenii Erro, Merily Rool, Samuel Saadoja, Miikael Tuus, Svetlana Majerovitš, Kenneth Tomingas, Anna Kosar, Carolin Meos, Kärt Mets, Triin Kaurson, Regina Getter Maajärv, Sander Peterson, Jane Sabal, Christine Mägi, Kärt Saar.
5.11 Avaldus vandeadvokaadina advokatuuri liikmeks vastu võtmiseks AdvS § 26 lg 31 alusel
AdvS § 26 lõike 31 alusel võib vandeadvokaadina advokatuuri liikmeks võtta isiku, kes on vähemalt kolm aastat tegutsenud vandeadvokaadina ja kes soovib advokatuuri astuda viie aasta jooksul pärast advokatuurist AdvS § 36 lõike 1 p-s 1 või 4 sätestatud alusel välja arvamist. AdvS § 26 lõige 32 sätestab, et AdvS § 26 lõikes 31 nimetatud isiku advokatuuri vastuvõtmiseks viib kutsesobivuskomisjon isikuga läbi vestluse, mille eesmärk on hinnata isiku vastavust AdvS § 23 lõike 1 punkti 5 nõuetele ning tema teadmisi advokaadi kutsetegevuse ja kutse-eetika nõuete kohta. Juhatus otsustab isiku vastuvõtmise vestluse tulemuste alusel.
Avalduse vandeadvokaadina advokatuuri liikmeks vastu võtmiseks AdvS § 26 lg 31 alusel on esitanud Anne Nurmi, kes on tegutsenud vandeadvokaadina alates 16.12.2008 kuni advokatuurist väljaarvamiseni AdvS § 36 lg 1 p 1 alusel 28.11.2023.
Eeltoodust tulenevalt on täidetud AdvS § 26 lõikes 31 sätestatud 3-aastane vandeadvokaadina tegutsemise nõue ning tingimus, et advokatuuri astumisel ei ole vandeadvokaadina tegutsemise lõpetamisest möödunud viis aastat. Seega võib avaldaja lubada kutsesobivuskomisjoni vestlusele.
Advokatuuri kodukorra § 61 kohaselt viiakse vestlus läbi advokaadieksami toimumise ajal, kui kutsesobivuskomisjon ei otsusta teisiti.
Juhatus palub avaldajal tutvuda vestluseks ettevalmistusel materjalidega, mis on kättesaadavad: https://advokatuur.ee/et/kuidas-saada-advokaadiks/vandeadvokaadi-kutsenimetuse-taotlemine-vestlusega
Juhatus
O T S U S T A S:
Lubada Anne Nurmi kutsesobivuskomisjoni vestlusele vastavalt AdvS § 26 lõikele 32.
6. MUUD KÜSIMUSED
6.1. Naisadvokaatide kogukonna korraldatud inspiratsioonikonverentsi toetamine
Vandeadvokaat Anne Veerpalu on esitanud advokatuurile taotluse saada toetust 28.11.2024 toimunud naisadvokaatide kogukonna inspiratsioonikonverentsi korraldamise kulude katteks. Konverents oli ühepäevane sisukas, ligi 20 esinejaga üritus.
Juhatus
O T S U S T A S:
Toetada inspiratsioonikonverentsi korraldamist 1000 euroga.