Javascript is required

Koolitusel osaleja kinnitab koolitusele registreerumisega, et on tutvunud ning nõustunud advokatuuri koolitusel osalemise tingimustega. Osalemistingimustega saate tutvuda SIIN.

Advokatuuri liikmed saavad registreerida ennast koolitusele EA täiendusõppe portaalis. 2025 II poolaasta koolitused avatakse õppeportaalis registreerimiseks 1. juulil.

Eesti Advokatuuri koolitused algavad reeglina kell 10.00. Iga koolituse täpne ajakava avaldatakse täiendusõppe portaalis ning teatatakse liikmetele iga koolituse eelselt.

NB! Vastavalt juhatuse otsusele 26. jaanuarist 2021 muudeti Eesti Advokatuuri täiendusõppe aluste ja korra lisa 1, seoses sellega arvestatakse täiendusõppe punkte advokatuuri korraldatava koolitusel vaid täies mahus läbitud läbitud koolituse eest, st kui koolitus läbitakse väiksemas mahus, punkte koolituse eest ei arvestata.

2025 II poolaasta koolituskava:

Eksamieelne konsultatsioon (18. august)

Koolitusaasta avab eksamieelne konsultatsioon, mis mõeldud kõigile, kes eksamiks valmistumas, andes põhjaliku ülevaate advokaadieksamite korraldusest ja sisust. Konsultatsiooni läbiviijad Kristiina Lee, vandeadvokaat ja kutsesobivuskomisjoni esimees, ning Kristi Haas, vandeadvokaat ja kutsesobivuskomisjoni liige. Konsultatsioon toimub ainult kohapealse osalemisega (eksamile suundujad, kes ei ole advokatuuri liikmed, saavad osalemissoovist teatada e-postil koolitused@advokatuur.ee)

Kutse-eetika seminar (18. august)

Üle mitme aasta toimuv kutse-eetika seminar annab hea võimaluse aktiivselt arutada kutse-eetika põhiküsimuste üle. Seminarile on oodatud kõik advokatuuri liikmed ning kindlasti kõik eksamile suundujad ja nende tulevased patroonid. Seminarile eelneb eksamieelne konsultatsioon. Seminari veavad vandeadvokaadid Elmer Muna (advokatuuri eetika- ja metoodikakomisjonist), Kristiina Lee ja Kristi Haas (mõlemad advokatuuri kutsesobivuskomisjonist).

Põhiseaduslikkuse järelevalve menetlus (11. september)

Toimub koostöös Riigikohtuga. Koolitus annab süsteemse ülevaate põhiseaduslikkuse järelevalve menetluse alustest, pöörates tähelepanu Euroopa Liidu õigusega seotud küsimustele. Koolitajateks on Riigikohtu esimees Villu Kõve, Riigikohtu halduskolleegiumi kohtunik Nele Siitam ja Tallinna Ringkonnakohtu halduskolleegiumi kohtunik Janar Jäätma.

Riigikohtu tsiviilkolleegiumi aktuaalne praktika 2025 (10. oktoober)

Toimub koostöös Riigikohtuga. Koolitus annab ülevaate Riigikohtu tsiviilkolleegiumi viimase aasta olulisematest lahenditest. Läbiviija on Riigikohtu tsiviilkolleegiumi esimees,Kaupo Paal.

Vahekohtumenetlus: II osa (17. oktoober)

Toimub koostöös MTÜ-ga Eesti Arbitraažiühing. Koolitus jätkab teemadega sealt, kus kevadel pooleli jäi. Vaatluse alla tulevad vahekohtumenetluse etapid, vahekohtumenetlusega seotud kohtutoimingud ning vahekohtu otsuse tühistamine ning tunnustamine ja täitmine. ning koolitajateks on vandeadvokaadid Dr. Eveli Lume ja Maria Pihlak.

Konkurentsiõigus (6.-7. november) 

Toimub koostöös Riigikohtuga. Kahepäevane koolitus keskendub konkurentsiseaduse eelseisvatele muudatustele (sh ECN+ direktiivi ülevõtmisele) ning asjakohasele kohtupraktikale. Koolitajateks on vandeadvokaadid Triinu Järviste ja Martin Mäesalu ning konkurentsiameti ja justiitsministeeriumi ametnikud.

Riigikohtu kriminaalkolleegiumi aktuaalne praktika 2025 (14. november)

Traditsiooniline iga-aastane koolitus annab ülevaate Riigikohtu kriminaalkolleegiumi aasta olulisematest lahenditest. Koolitajateks on Riigikohtu kohtunik Velmar Brett ja Tartu Ringkonnakohtu kohtunik Mario Truu.

Konfiskeerimine ja varaliste nõuete tagamine kriminaalmenetluses (5. detsember)

Toimub koostöös Riigikohtu ja prokuratuuriga. Koolitus annab süsteemse ülevaate konfiskeerimise alustest ning varaliste nõuete tagamise korrast süüteomenetluses koos asjakohase kohtupraktikaga. Koolitajaks on Riigikohtu kriminaalkolleegiumi kohtunik Juhan Sarv.

Rahapesu tõkesamine advokaadibüroos (12. detsember)

Toimub koostöös prokuratuuriga. Traditsiooniline koolitus keskendub advokaadibüroode kohustustele rahapesu tõkestamisel ning uusimatele arengutele valdkonnas. Koolitajateks on vandeadvokaadid Toomas Vaher ja Monika Koolmeister, juhtiv riigiprokurör Alar Lehesmets ja Rahapesu Andmebüroo asejuht Laura Aus.

Aukohtu lahendite ülevaade (kuupäev täpsustub)

Lühike informatiivne teabehommik, mis annab ülevaate aukohtu viimastest lahenditest. Läbiviijateks advokatuuri aukohtu liikmed, vandeadvokaadid Kaidi Reiljan-Sihvart ja Indrek Sirk.

VERGE koolitus: kuidas tulla toime verbaalse agressiooniga (kuupäev täpsustub)

Koolituse eesmärgiks on anda teadmised, kuidas toime tulla verbaalse agressiivsusega, kuid läbi käiakse esimesed sammud ka olukordades, kus on risk füüsiliseks agressiooniks. Koolitus on praktiline ja piiratud osalejate arvuga. Koolitajateks Airiin Demir, MSc, kliiniline psühholoog ja verge sekkumiste treener; Merit Lage, MA, psühholoog, superviisor ja koolitaja.

Tsiviilkriiside ohjamine ning riigikaitse (kuupäev täpsustub)

Toimub koostöös Riigikohtuga. Seadusemuudatuste vastuvõtmisest sõltuv õppepäev käsitleb tsiviilkriiside ja riigikaitse seaduse eelnõu, mis kujundab uue ja tervikliku kriiside juhtimisraamistiku. Tsiviilkriisi ja riigikaitse seaduse eelnõu, mis on jõudnud riigikokku, seab eesmärgiks lihtsustada, ühtlustada ning täpsustada suure mõjuga kriiside lahendamiseks valmistumist ning suure mõjuga kriiside lahendamise juhtimiskorraldust.  Koolitajateks on eelnõu väljatöötanud ametnikud.

Keskkonnaõiguse aktuaalprobleemid (kuupäev täpsustub)

Toimub koostöös Riigikohtuga.Tulevikku suunatud koolitus pakub ajakohast ülevaadet Euroopa Liidu Kohtu ja Riigikohtu praktikast keskkonnaõiguses, sh võimalikke seadusemuudatusi nagu kliimaseadus ja Natura hindamine. Koolitajateks on Tallinna Halduskohtu kohtunikud Maarja Oras ja Pihel Sarv, Riigikohtu kohtunõunik Kaarel Relve ning vastava seadusloome protsessiga seotud ametnikud

 

Tähelepanu! Kutse-eetika veebikoolitus on advokatuuri liikmetele kättesaadav läbi täiendusõppe portaali.
Koolitajad: Sten Luiga, Advokaadibüroo COBALT vandeadvokaat ning eetika- ja metoodikakomisjoni esimees; Elmer Muna, Advokaadibüroo WALLESS vandeadvokaat ning eetika- ja metoodikakomisjoni liige. 

Koolituse hind mitteliikmetele on 120 eurot.

Lisainfo koolituste kohta koolitused@advokatuur.ee

*****

Lisaks advokatuuri enda korraldatud koolitustele kutsume kõiki advokaate osalema ka Euroopa Nõukogu koostatud tasuta veebikursustel HELP (Human Rights Education for Legal Professionals) on ligipääsetavad SIIT. Kursuste teemad hõlmavad näiteks immigratsiooni, kutse-eetikat, andmekaitset, perekonnaõigust ja palju muud. Head avastamist!