Javascript is required

Koolitusel osaleja kinnitab koolitusele registreerumisega, et on tutvunud ning nõustunud advokatuuri koolitusel osalemise tingimustega. Osalemistingimustega saate tutvuda SIIN.

Advokatuuri liikmed saavad registreerida ennast koolitusele EA täiendusõppe portaalis.

Eesti Advokatuuri koolitused algavad reeglina kell 10.00. Iga koolituse täpne ajakava avaldatakse täiendusõppe portaalis ning teatatakse liikmetele iga koolituse eelselt.

NB! Vastavalt juhatuse otsusele 26. jaanuarist 2021 muudeti Eesti Advokatuuri täiendusõppe aluste ja korra lisa 1, seoses sellega arvestatakse täiendusõppe punkte advokatuuri korraldatava koolitusel vaid täies mahus läbitud läbitud koolituse eest, st kui koolitus läbitakse väiksemas mahus, punkte koolituse eest ei arvestata.

2025 I poolaasta koolituskava:

Eksamieelne konsultatsioon (13. jaanuar)

Koolitusaasta avab eksamieelne konsultatsioon, mis mõeldud kõigile, kes eksamiks valmistumas, andes põhjaliku ülevaate advokaadieksamite korraldusest ja sisust, peatudes mh ka suulise eksami läbiviimisel. Konsultatsioonil läbiviijad Kristiina Lee, vandeadvokaat ja kutsesobivuskomisjoni esimees, ning Tristan Ploom, Tallinna Halduskohtu kohtunik ja kutsesobivuskomisjoni liige, ootavad aktiivset osavõttu ja julgeid küsimusi. Konsultatsioon toimub ainult kohapealse osalemisega.

Riigikohtu halduskolleegiumi 2024. a lahendid (6. veebruar)

Ülevaate halduskolleegiumi aktuaalsest praktikast ja 2024. aasta lahenditest annavad Riigikohtu halduskolleegiumi kohtunik Nele Siitam ja kolleegiumi nõunik Mattias Jõgi. Koolitus toimub ainult veebis.

Alusetu rikastumine (20. veebruar)

Veebruari lõpus toimub koolitus, mille teemaks alusetu rikastumise soorituskondiktsioonid. Koolituse viib läbi Age Värv, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna asedirektor ja võlaõiguse kaasprofessor.

Infohommik: kuidas valmistuda advokaadibüroo kontrolliks? (13. märts)

13. märtsil toimub praktiline infohommik, mis suunatud eelkõige büroopidajatele ning kus räägitakse advokaadibüroode kontrollideks valmistumise olulisusest. Koolitus annab ülevaate levinud puudustest, mida kontrollide käigus sageli tuvastatakse, ning pakub praktilisi nõuandeid nende ennetamiseks. Samuti käsitletakse kvaliteedijuhtimise tunnistuse taotlemise protsessi. Koolituse viivad läbi vandeadvokaat Indrek Sirk ja Eesti Advokatuuri juristi abi Eleanor Pruvli.

Vastutustundlik laenamine ja tarbijakrediiti puudutavad vaidlused (21. märts)

Advokatuuri finantsõiguse komisjoni eestvedamisel toimub märtsi lõpus koolitus, kus keskendutakse vastutustundliku laenamise põhimõtetele ja kohtute rollile vastutustundliku laenamise põhimõtete kontrollimisel. Kuidas sellistes vaidlustes hagi koostada ja millised tõendid esitada. Koolitajad on vandeadvokaat ja advokatuuri finantsõiguse komisjoni liige Katri Tomson, Riigikohtu tsiviilkolleegiumi kohtunik Urmas Volens ja Harju maakohtu kohtunik Anna Liiv.

Ristküsitluse praktikum (3.-4. aprill)

Aprillis toimub kahepäevane aktiivseminar, kus osalejad saavad süvitsi mineva ülevaate ristküsitluse taktikast ja juhtimisest. Praktikum sisaldab simulatsioonharjutusi, mis võimaldavad osalejatel harjutada ristküsitlemise käigus tekkida võivaid keerulisi olukordi. Koolitus on üle kantud 2024. aasta koolituskavast ja osalejate piirarv on 5 ja toimub ainult kohapealse osalemisega. Koolitajad on Ingeri Tamm, Tartu Ringkonnakohtu kohtunik, Andreas Kangur, TÜ kriminaalprotsessi lektor, Kretel Tamm, Lõuna Ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör, ja Oliver Nääs, vandeadvokaat.

Euroopa Inimõiguste Kohtu praktika (4. aprill)

Aprillis toimub ka koolitus Euroopa Inimõiguste Kohtu menetlusreeglitest ning antakse ülevaade esinevatest tüüpvigadest. Koolituse viib läbi Euroopa Inimõiguste Kohtu jurist Merike Saarmann.

Vahekohtumenetlus (25. aprill)

Vahekohtumenetluse koolitus toimub koostöös MTÜga Eesti Arbitraažiühing. Koolituse eesmärgiks on anda osalejatele põhjalikud teadmised vahekohtumenetlusest ning sellega seotud kohtutoimingutest. Koolituse läbinud saavad teadmisi vahekohtumenetluses osalemiseks nii menetlusosalise kui vahekohtunikuna ning vahekohtumenetlusega seotud tsiviilkohtumenetlusõiguste kasutamiseks. Koolitajateks on vandeadvokaadid Dr. Eveli Lume ja LLM Maria Pihlak.

Õigusteenustele kehtestatud sanktsioonidest (8. mai)

2025. aasta esimese koolituspoolaasta lõpetab mais toimuv paneelarutelu, kus käsitletakse õigusteenusele kehtestatud sanktsioone ja  otsitakse lahendusi ette tulevatele probleemidele. Läbiviijad on vandeadvokaadid Toomas Vaher, Monika Koolmeister ja Norman Aas.

Tähelepanu! Kutse-eetika veebikoolitus on advokatuuri liikmetele kättesaadav läbi täiendusõppe portaali.
Koolitajad: Sten Luiga, Advokaadibüroo COBALT vandeadvokaat ning eetika- ja metoodikakomisjoni esimees; Elmer Muna, Advokaadibüroo WALLESS vandeadvokaat ning eetika- ja metoodikakomisjoni liige. 

Koolituse hind mitteliikmetele on 120 eurot.

Lisainfo koolituste kohta koolitused@advokatuur.ee

*****

Lisaks advokatuuri enda korraldatud koolitustele kutsume kõiki advokaate osalema ka Euroopa Nõukogu koostatud tasuta veebikursustel HELP (Human Rights Education for Legal Professionals) on ligipääsetavad SIIT. Kursuste teemad hõlmavad näiteks immigratsiooni, kutse-eetikat, andmekaitset, perekonnaõigust ja palju muud. Head avastamist!