Miks saada advokaadiks?

Advokaat seisab inimeste õiguste eest ja lepitab osapooli. Veelgi enam, advokaat aitab kliendil probleeme ja vaidlusi eenetada ning ära hoida. Oma töös toetub ta seadustele, varasematele juhtumitele ning sageli tuleb juhinduda südametunnistusest.

Advokaadina saad aidata abivajajaid, Sinu arvamust hinnatakse ja Sul on võimalik asuda tööle ka kõrgetel kohtadel riigiametis. Advokaadi kliendiks võib olla suurettevõte, Norra valitsus, üksikema, kinnipeetav, kes iganes, kellel on tarvis enda õigusi kaitsta.

 

Advokaaditöö on väga mitmekesine eriala, kuhu püütakse värvata kõige eredamaid õigusteadusi õppinud talente.

Advokatuuri liikmed ehk advokaadid on vandeadvokaadid ja vandeadvokaadi abid.

 

Parim töö maailmas - saad head palka lugemise, kirjutamise, mõtlemise, rääkimise ja vaidlemise eest

Oled sõltumatu ja iseseisev - oluline on, et Sul oleksid lennukad ideed ning oleksid töökas

Võimalus muuta inimeste elusid - kujuta ette kui klient ütleb Sulle, et oled muutnud tema elu ja et ta saab nüüd uuesti öösiti magada, sest Sina aitasid teda

Sul on alati huvitav - õigusvaldkond on pidevas muutumises, seega ka advokaadi tööpõld

Su töö on loominguline - Sa pole vaid nõuandja või esindaja kohtus, Sa lood kliendi jaoks lahendusi. Eripalgelised probleemid hoiavad aju pidevlt töös ja stampmõtlemsiest eemal. Õige advokaat juurdleb pidevalt kellele ja milleks ning valdab kunsti olla kliendile tõeliselt kasulik.

Sul on vastutusrikas amet - Sinu tööst sõltub palju ja Sinu võimuses on esile kutsuda positiivne muutus

Sinu töös on olulised nii protsess kui tulemus

Su töö hoiab vaimu alati värskena - ise pakud lahenduse, ise teostad. Rohke suhtlusega elustiil hoiab ühiskonnast kapseldumast ning vahel tuleb olal kliendile ka psühholoogi eest

Su töö nõuab pidevat enesearendamist - ei saa jääda juristi diplomi ja sooritatud advokaadieksami loorberitele puhkama. Et kuhugi jõuda, peab olema õigustutu muutustega kiiresti kohanev ning vaeva näha.

 

Kuidas saada advokaadiks?

  • Omandad õigusalase kõrghariduse
  • Oled aus ja  kõlbeline
  • Leiad endale töökoha sobivas advokaadibüroos
  • Sooritad advokaadieksami