Koolitused

Koolitusel osaleja kinnitab koolitusele registreerumisega, et on tutvunud ning nõustunud advokatuuri koolitusel osalemise tingimustega. Osalemistingimustega saate tutvuda SIIN

 

Koolitused 2021. aastal 

 

TULEKUL

Registreerimise II poolaasta koolitustele on avatud.

II poolaasta

 

9. august - Advokaadieksami eelne konsultatsioon (toimumiskoht: Rahvusraamatukogu väike saal, NB! algusaeg kell 11 (maja avatakse kell 10.30) 

Koolitajad: Advokaadibüroo Küllike Namm vandeadvokaat ja kutsesobivuskomisjoni esimees Kristiina Lee, Tallinna Halduskohtu kohtunik ja kutsesobivuskomisjoni liige Tristan Ploom, Advokaadibüroo TGS Baltic vandeadvokaat ja eetika-ja metoodikakomisjoni liige Martin Tamme

 

NB! Uued kuupäevad 26. -27. august - Euroopa Liidu käibemaksuõigus (Koolitus toimub Riigikohtu konverentsisaalis, Lossi 17, Tartus). Koostöös Riigikohtu koolitusosakonnaga. NB! Koolituskohad on täidetud

Koolitaja: Münsteri Ülikooli maksuõiguse instituudi professor, Euroopa Komisjoni käibemaksu eksperdirühma liige ning Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) alaline nõunik tarbimismaksude küsimuses prof. dr. Johachim Englisch.

 

10. september - Tsiviilhagi kriminaalmenetluses (liikmetele jälgitav ka veebis; toimumiskoht Tallink SPA & Conference Hotell, Sadama 11a) 

Koolitaja: Riigikohtu kriminaalkolleegiumi kohtunik Velmar Brett

 

30. september - Toksikoloogia ja narkootiliste ainete ekspertiis. Narkootliste ja psühhotroopsete ainete toime (liikmetele jälgitav ka veebis; toimumiskoht Rahvusraamatukogu suur saal)

Koolitajad Eesti Kohtuekspertsiisi Instituudist: osakonnajuhataja ja toksikoloogiaekspert Aime Riikoja, peaekspert Peep Rausberg, arst-kohtutoksikoloogiaekspert Mailis Tõnisson

 

7. oktoober  - Korteriomandi- ja korteriühistuseaduse rakenduspraktika (liikmetele jälgitav ka veebis, toimumiskoht Tallink SPA & Conference Hotell, Sadama 11a)

Koolitaja: Riigikohtu tsiviilkolleegiumi kohtunik Tambet Tampuu

 

14. oktoober Tallinnas ja 15. oktoober Tartus  - NB! Osalejate arv 20 Tallinnas ja 20 Tartus   Karistusõiguse üldosa: subjektiivne süüteokoosseis, ettevaatamatus- ning tegevusetusdeliktid (koolitus toimub koostöös Riigikohtu koolitusosakonnaga ja avatud ainult advokatuuri liikmetele; toimimuskohad veeb + Riigiprokuratuur, Wismari 7 (Tallinn) ja Riigikohtu konverentsisaal, Lossi 17 (Tartu)) 

Koolitajad: Riigikohtu kohtunik Paavo Randma ja Tartu Ülikooli õigusteaduskonna karistusõiguse dotsent Anneli Soo

 

22. oktoober Tartus - NB! Osalejate arv 20   Euroopa Prokuratuur (koolitus toimub koostöös Riigikohtu koolitusosakonnaga ja avatud ainult advokatuuri liikmetele; toimimuskoht veeb + Riigikohtu konverentsisaal, Lossi 17, Tartu

Koolitaja: Euroopa Prokuratuuri prokurör Kristel Siitam-Nyiri

 

4. november  - Tööstress ja läbipõlemise ennetamine (liikmetele jälgitav ka veebis; toimumiskoht Rahvusraamatukogu väike saal)

Koolitaja: MTÜ Peaaasjad psühholoog Elina Kivinukk

 

11. november - Rahapesu tõkestamine advokaadibüroos (liikmetele jälgitav ka veebis; toimumiskoht Rahvusraamatukogu suur saal)

Koolitajad: Advokaadibüroo Ellex Raidla vandeadvokaat Tooma Vaher ja Rahapesu Andmebüroo esindaja (täpsustub)

 

19. november  - Riigikohtu kriminaalkolleegiumi 2021. aasta lahendid (liikmetele jälgitav ka veebis; toimumiskoht Rahvusraamatukogu suur saal)

Koolitajad: Riigikohtu kriminaalkolleegiumi kohtunik Velmar Brett ja Riigikohtu kriminaalkolleegiumi nõunik Mario Truu

 

10. detsember  - Riigikohtu tsiviilkolleegiumi 2021. aasta lahendid (liikmetele jälgitav ka veebis; toimumiskoht Rahvusraamatukogu suur saal)

Koolitajad: Riigikohtu tsiviilkolleegiumi kohtunik, kolleegiumi esimees Peeter Jerofejev ja kolleegiumi kohtunik Tambet Tampuu

 

Eesti Advokatuuri koolitused algavad reeglina kell 10.00. Iga koolituse täpne ajakava avaldatakse täiendusõppe portaalis ning teatatakse liikmetele iga koolituse eelselt.

 

Vastavalt juhatuse otsusele 26. jaanuarist 2021 muudeti Eesti Advokatuuri täiendusõppe aluste ja korra lisa 1, seoses sellega arvestatakse täiendusõppe punkte advokatuuri poolt korraldatava koolituse eest vaid täies mahus läbitud koolituste eest, st kui koolitus läbitakse väiksemas mahus, punkte koolituse eest ei arvestata.

 

 

Eesti Advokatuuri liikmetele toimub koolitustele registreerimine täiendusõppeportaalis Adex

 

Koolituse hind mitteliikmetele on 120 eurot.

 

Lisainfo koolituste kohta koolitused@advokatuur.ee

 

 

TOIMUNUD

 

08.01 - Advokaadieksamieelne konsultatsioon. Koolitajad: Urmas Ustav, Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat, advokatuuri kutsesobivuskomisjoni esimees; Martin Tamme, Advokaadibüroo TGS Baltic vandeadvokaat, advokatuuri eetika- ja metoodikakomisjoni liige.

 

21.01 - Advokaadi kutsetagatised. Koolitaja: Marko Kairjak, Ellex Raidla Advokaadibüroo vandeadvokaat

 

29.01 - Riigikohtu halduskolleegiumi 2020. a olulisemad lahendid. Koolitajad: Ivo Pilving, Riigikohtu halduskolleegiumi esimees; Nele Parrest, Riigikohtu halduskolleegiumi kohtunik.

 

05.03 - Arukas ajajuhtimine  Koolitaja: Kristjan Otsmann, OÜ Selge Pilt

 

12.03 - Riigiabi alane koolitus. Moderaator ja lektor: Katri Paas-Mohando, Advokaadibüroo TGS Baltic vandeadvokaat; Lektorid ja panelistid: Vaido Põldoja, EFTA järelevalveameti konkurentsi ja riigiabi direktoraadi vanemjurist; Eneli Nõmm, endine Rahandusministeeriumi riigihangete ja riigiabi osakonna jurist, Maris Kalda, Rahandusministeeriumi riigihangete ja riigiabi osakonna juhtivspetsialist.

 

12.03 - Riigiabi alane koolitus. Moderaator ja lektor: Katri Paas-Mohando, Advokaadibüroo TGS Baltic vandeadvokaat; Lektorid ja panelistid: Vaido Põldoja, EFTA järelevalveameti konkurentsi ja riigiabi direktoraadi vanemjurist; Eneli Nõmm, endine Rahandusministeeriumi riigihangete ja riigiabi osakonna jurist, Maris Kalda, Rahandusministeeriumi riigihangete ja riigiabi osakonna juhtivspetsialist.

 

26.03 - Kaugtöö ning selle korraldamine töö- ja andmekatiseõiguse vaatenurgast. Koolitajad: Triin Kaurov, Advokaadibüroo TGS Baltic vandeadvokaat; Mari-Liis Orav, Advokaadibüroo TGS Baltic vandeadvokaat; Meeli Miidla-Vanatalu, Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja.

 

09.04 - Maksuõigus. Koolitajad: Madis Uusorg, Attela Advokaadibüroo vandeadvokaat; Elvira Tulvik, Advokaadibüroo Magnusson vandeadvokaat

 

29.04 - Pankrotiseaduse muudatused. Koolitaja: Kersti Kerstna-Vaks, Tartu Ringkonnakohtu tsiviilkolleegiumi kohtunik

 

10.06 - Digitoimiku kasutajakoolitus. Koolitajad: Justiitsministeeriumi kohtute talituse nõunik Margit Lauri ja Registrite ja Infosüsteemi Keskuse analüütik Diana Kasesalu