MENÜÜ Prindi

Lepitusmenetlus ja vandeadvokaatidest lepitajad

Lepitusmenetlus on võimalus vaidluse lahendamiseks kohtuväliselt. Lepitusmenetluse raames pakutakse osapooltele võimalust saavutada kolmanda erapooletu isiku abil kohtuväline kokkulepe. Lepitusprotsessi eesmärgiks ei ole mitte niivõrd äraleppimine, kuivõrd jut toimivate kokkulepete sõlmimine.

 

Kõige levinumad lepitusmenetluse rakendamise valdkonnad on perekonna- ja pärimisõigus, tööõigus, lepinguõigus, kaubandusõigus ning kinnisvaraalased vaidlusedKriminaalasjades on lepitusõigust võimalik kohaldada juhul, kui on tegemist teise astme kuriteoga, kuriteo asjaolud on piisavalt selged ja puudub avalik menetlushuvi kriminaalmenetluse jätkamiseks. Lisaks seab kriminaalmenetluse seadustik selged piirangud, et kannatanu ja süüdistatav peavad olema lepitamiseks nõusoleku andnud ning lepitusmenetluse kohaldamine eeldab, et kriminaalmenetluse käigus on tuvastatud süüteo-koosseis, õigusvastasus ja süü.

 

Lepitaja roll seisneb võimalikke vaidlusi ennetava protseduuri läbiviimises ning lepituskokkuleppe ettevalmistamiseks vajalike vahedokumentide ja protokollide koostamises.

 

Lepitusmenetlus:

 

  • on lihtne ja madalama hinnaga (võrreldes kohtumenetlusega);
  • on kiire lahendusega;
  • on õiglasem ja mõlema poole huve arvestava lahendusega;
  • on konfidentsiaalne;
  • otsus on kohustuslik - vormistatakse kehtiv täitedokument (täidetakse võrdväärselt kohtuotsusega);
  • otsus on täitmiseks kohustuslik vaid siis, kui saavutatakse mõlemale osapoolele sobiv kompromisskokkuleppe (kui kokkulepet ei saavutada, saab edasi pöörduda kohtusse).
 

Vandeadvokaatidest lepitajad:

 

Ilmar-Erik Aavakivi

LEADELL Pilv Advokaadibüroo (10361578)

Maakri 19/1, 10145 Tallinn

Tel 619 1630

ilmarerik.aavakivi@leadell.com

 

Kalev Aavik

Advokaadibüroo Koch & Partnerid (14444574)

Tartu mnt 25, 10117 Tallinn

Tel 650 1221

kalev.aavik@kochpartners.ee

 

Ene Ahas

Advokaadibüroo Pormeister (12981813)

Põhja pst 5-11, 10412 Tallinn

Tel 5660 2048

ene@pormeister.ee

 

Allar Aru

Advokaadibüroo TARK (10223698)

Roosikrantsi 2, 10119 Tallinn

Tel 611 0900

allar.aru@tark.legal

 

Alar Eiche

Aavik & Partnerid Advokaadibüroo (11227177)

Pärnu mnt 18 (2. korrus), 10141 Tallinn

Tel 668 8647

alar.eiche@aaviklaw.ee

 

Vadim Filimonov

LEADELL Pilv Advokaadibüroo (10361578)

Maakri 19/1, 10145 Tallinn

Tel 619 1630

tallinn@leadell.com

 

Carri Ginter

Advokaadibüroo SORAINEN (10876331)

Rotermanni 6, I hoone, 10412 Tallinn

Tel 640 0900

carri.ginter@sorainen.com

 

Karl Haavasalu

Advokaadibüroo Barrister (12130707)

Tõnismägi 3a, 10119 Tallinn

Tel 636 6600

karl.haavasalu@barrister.ee

 

Pirkko-Liis Harkmaa

Advokaadibüroo SORAINEN

Rotermanni 6, I hoone, 10412 Tallinn

Tel 640 0900

pirkko.liis.harkmaa@sorainen.com

 

Enno Heringson

Advokaadibüroo Heringson GLO (12150756)

Järvevana tee 9, 11314 Tallinn

Tel 610 8108

enno@heringson.ee

 

Marek Herm

Attela Advokaadibüroo (12599456)

Ahtri 6a, 10151 Tallinn

Tel 660 9221

marek.herm@attela.ee

 

Tiina-Mare Hiob

Advokaadibüroo Tiina Mare Hiob (10825606)

Pärnu mnt 30-9, 10141 Tallinn

Tel 655 6626

tiinamare.hiob@gmail.com

 

Jaanus Ikla

Ellex Raidla Advokaadibüroo (10344152)

Roosikrantsi 2, 10119 Tallinn

Tel 640 7170

jaanus.ikla@ellex.legal

 

Marika Jaanson

Advokaadibüroo Aktseptus (12562588)

Jaama 2, III korrus, 11621 Tallinn

Tel 513 1331

info@aktseptus.ee

 

Allar Jõks

Advokaadibüroo SORAINEN (10876331)

Rotermanni 6, I hoone, 10412 Tallinn

Tel 640 0900

allar.joks@sorainen.com

 

Imbi Jürgen

Advokaadibüroo PricewaterhouseCoopers Legal (12287780)

Pärnu mnt 15, 10141 Tallinn

Tel 614 1858

ee_menetlus@pwc.com

 

Tanel Kalaus

Advokaadibüroo TRINITI (11984324)

Maakri 19/1, 10145 Tallinn

Tel 685 0950

tanel.kalaus@triniti.ee

 

Ain Kalme

Advokaadibüroo TRINITI (11984324)

Maakri 19/1, 10145 Tallinn

Tel 685 0950

ain.kalme@triniti.ee

 

Kardo Karon

Advokaadibüroo LINDEBERG (14354670)

Kentmanni 6, 10116 Tallinn

Tel 625 2000

kardo.karon@lindeberg.legal

 

Viive Kaur

Advokaadibüroo COBALT (10188708)

Pärnu mnt 15, 10141 Tallinn

Tel 665 1888

menetlus@cobalt.legal

 

Erki Kergandberg

Advokaadibüroo WALLESS (14024560)

Liivalaia 45, 10145 Tallinn

Tel 611 0915

erki.kergandberg@walless.com

 

Urmas Kiik

Advokaadibüroo Hedman Partners & CO

Rotermanni 8, 10111 Tallinn

Tel 664 5250

urmas.kiik@hedman.ee

 

Madis Kiisa

Advokaadibüroo K&S Legal (16124069)

Rüütli 24, 10130 Tallinn

Tel 678 1117

madis@kslegal.ee

 

Gerli Kivisoo

Ellex Raidla Advokaadibüroo (10344152)

Roosikrantsi 2, 10119 Tallinn

Tel 640 7170

gerli.kivisoo@ellex.legal

 

Vahur Kivistik

Advokaadibüroo HansaLaw (11055205)

Gonsiori 7, 10117 Tallinn

Tel 660 3800

vahur.kivistik@hansalaw.ee

 

Ksenia Kravtšenko

Advokaadibüroo LEXTAL (10992652)

Rävala pst 4, 10143 Tallinn

Tel 640 0250

ksenia.kravtsenko@lextal.ee

 

Urmas Kõrgesaar

Advokaadibüroo Kõrgesaar ja Laasik (14717339)

Rüütli 23, 51006 Tartu

Tel 666 0077

info@abkl.ee

 

Kristina Laarmaa

Advokaadibüroo Laarmaa (14964144)

Roosikrantsi 11, 10119 Tallinn

Tel 521 6660

kristina.laarmaa@ablaarmaa.ee

 

Raivo Laus

Advokaadibüroo Laus & Partnerid (10324761)

Rävala pst 2, 10143 Tallinn

Tel 662 2640

lawoffice@lauspartners.ee

 

Margo Lemetti

Advokaadibüroo WALLESS Tartu osakond (14024560)

Kaluri 2, 51013 Tartu

Tel 737 0970

margo.lemetti@walless.com

 

Keijo Lindeberg

Advokaadibüroo LINDEBERG (14354670)

Kentmanni 6, 10116 Tallinn

Tel 625 2000

keijo.lindeberg@lindeberg.legal

 

Liina Linsi

Advokaadibüroo COBALT (10188708)

Pärnu mnt 15, 10141 Tallinn

Tel 665 1888

menetlus@cobalt.legal

 

Raiko Lipstok

Advokaadibüroo Eversheds Sutherland Ots & Co (10639559)

Kentmanni 4/Sakala 10, 10116 Tallinn

Tel 622 9990

raiko.lipstok@eversheds-sutherland.ee

 

Kaido Loor

Advokaadibüroo Loor (12674666)

Tõnismägi 3a, 10119 Tallinn

Tel 5646 5758

kaido.loor@abloor.ee

 

Toomas Luhaäär

Advokaadibüroo COBALT (10188708)

Pärnu mnt 15, 10141 Tallinn

Tel 665 1888

toomas.luhaaar@cobalt.legal

 

Mikk Lõhmus

Advokaadibüroo TGS Baltic (10288628)

Ahtri 6a, 10151 Tallinn

Tel 626 4300

menetlus@tgsbaltic.com

 

Karin Madisson

Advokaadibüroo SORAINEN (10876331)

Rotermanni 6, I hoone, 10412 Tallinn

Tel 640 0900

karin.madisson@sorainen.com

 

Ants Mailend (liikmesus peatatud)

 

Rando Maisvee

Advokaadibüroo MOSS Legal (12543378)

Tatari 25, 10116 Tallinn

Tel 527 7506

rando@moss.legal

 

Kadri Matteus

Advokaadibüroo COBALT (10188708)

Pärnu mnt 15, 10141 Tallinn

Tel 665 1888

menetlus@cobalt.legal

 

Sanjay Jaanus Mody

Advokaadibüroo COBALT (10188708)

Pärnu mnt 15, 10141 Tallinn

Tel 665 1888

menetlus@cobalt.legal

 

Eva Mägi

Cuesta Advokaadibüroo (14686538)

Rävala pst 2, 10145 Tallinn

Tel 655 5052

eva.magi@cuesta.ee

 

Indrek Naur

Advokaadibüroo Naur & Pärn (12159289)

Juhkentali 52, 10132 Tallinn

Tel 601 2900

indrek@in.ee

 

Ants Nõmper

Ellex Raidla Advokaadibüroo (10344152)

Roosikrantsi 2, 10119 Tallinn

Tel 640 7170

ants.nomper@ellex.legal

 

Arne Ots

Ellex Raidla Advootkaadibüroo (10344152)

Roosikrantsi 2, 10119 Tallinn

Tel 640 7170

arne.ots@ellex.legal

 

Maivi Ots

Advokaadibüroo Eversheds Sutherland Ots & Co (10639559)

Kentmanni 4/Sakala 10, 10116 Tallinn

Tel 622 9990

maivi.ots@eversheds-sutherland.ee

 

Raul Otsa (liikmesus peatatud)

 

Sven Papp

Ellex Raidla Advokaadibüroo (10344152)

Roosikrantsi 2, 10119 Tallinn

Tel 640 7170

sven.papp@ellex.legal

 

Raino Paron

Ellex Raidla Advokaadibüroo (10344152)

Roosikrantsi 2, 10119 Tallinn

Tel 640 7170

raino.paron@ellex.legal 

 

Kalle Pedak

Advokaadibüroo Hedman Partners & CO (11978387)

Rotermanni 8, 10111 Tallinn

Tel 664 5250

kalle.pedak@hedman.ee

 

Tarmo Peterson

Advokaadibüroo RASK (12320552)

Rotermanni 8, 10111 Tallinn

Tel 618 0820

menetlus@rask.ee

 

Helmut Pikmets

Advokaadibüroo TGS Baltic (10288628)

Ahtri 6a, 10151 Tallinn

Tel 626 4300

menetlus@tgsbaltic.com

 

Aivar Pilv

LEADELL Pilv Advokaadibüroo (10361578)

Maakri 19/1, 10145 Tallinn

Tel 619 1630

aivar.pilv@leadell.com

 

Tarmo Pilv

Advokaadibüroo Tarmo Pilv ja Partnerid (12348292)

Paju 2, 50603 Tartu

Tel 484 4000

info@tarmopilv.ee

 

Margus Poola

Advokaadibüroo LEXTAL (10992652)

Rävala pst 4, 10143 Tallinn

Tel 640 0250

margus.poola@lextal.ee

 

Pirkka-Marja Põldvere

LEADELL Pilv Advokaadibüroo (10361578)

Maakri 19/1, 10145 Tallinn

Tel 619 1630

pirkkamarja.poldvere@leadell.com

 

Tanel Pürn

Advokaadibüroo Pürn & Tubin (12934920)

Ülikooli 2a, 51003 Tartu

Tel 5837 8827

tanel@purntubin.ee

 

Jüri Raidla

Ellex Raidla Advokaadibüroo (10344152)

Roosikrantsi 2, 10119 Tallinn

Tel 640 7170

jyri.raidla@ellex.legal

 

Kaidi Reiljan-Sihvart

Advokaadibüroo COBALT (10188708)

Pärnu mnt 15, 10141 Tallinn

Tel 665 1888

menetlus@cobalt.legal

 

Nigul Saar

Advokaadibüroo TGS Baltic (10288628)

Ahtri 6a, 10151 Tallinn

Tel 626 4300

menetlus@tgsbaltic.com

 

Kalev Saare (liikmesus peatatud)

 

Anu Kirss

Advokaadibüroo TGS Baltic (10288628)

Ahtri 6a, 10151 Tallinn

Tel 626 4300

menetlus@tgsbaltic.com

 

Edith Sassian

Advokaadibüroo Edith Sassian & Ko (10574104)

Parda 4, 10151 Tallinn

Tel 631 3863

post@sassian.ee

 

Siret Siilbek

Advokaadibüroo ALTERNA (12537320)

Pärnu mnt 141, 11314 Tallinn

Tel 680 6850

siret@alternalaw.ee

 

Viktor Särgava (kutsetegevus peatatud kriminaalasjades)

Advokaadibüroo Laus & Partnerid (10324761)

Rävala pst 2, 10143 Tallinn

Tel 662 2640

viktor@lauspartners.ee

 

Ilya Zuev

Grandman Law Firm Advokaadibüroo (12603560)

Tuleviku 6a, 20307 Narva

Tel 686 5210

info@grandman.ee

 

Üllar Talviste

Advokaadibüroo LEXTAL (10992652)

Rävala pst 4, 10143 Tallinn

Tel 640 0250

yllar.talviste@lextal.ee

 

Elo Tamm

Advokaadibüroo COBALT (10188708)

Pärnu mnt 15, 10141 Tallinn

Tel 665 1888

menetlus@cobalt.legal

 

Martin Tamme

Advokaadibüroo TGS Baltic (10288628)

Ahtri 6a, 10151 Tallinn

Tel 626 4300

menetlus@tgsbaltic.com

 

Marina Kotkas

Advokaadibüroo COBALT (10188708)

Pärnu mnt 15, 10141 Tallinn

Tel 665 1888

menetlus@cobalt.legal

 

Leonid Tolstov

Advokaadibüroo TGS Baltic Tartu osakond (10288628)

Kaluri 2, 51004 Tartu

Tel 7 301 610

menetlus@tgsbaltic.com

 

Veikko Toomere

NJORD Advokaadibüroo (11176771)

Telliskivi 60/2 I hoone, 10412 Tallinn

Tel 667 6440

menetlus@njordlaw.ee

 

Kuldar-Jaan Torokoff

Advokaadibüroo FORT (12136868)

A. Lauteri 5, 10114 Tallinn

Tel 646 4045

kuldar-jaan.torokoff@fortlegal.com

 

Martin Triipan

Ellex Raidla Advokaadibüroo (10344152)

Roosikrantsi 2, 10119 Tallinn

Tel 640 7170

martin.triipan@ellex.legal

 

Jevgeni Tverdohlebov

Advokaadibüroo Vindex (11473227)

Väike-Ameerika 8-301, 10129 Tallinn

Tel 5191 1488

info@vindex.ee

 

Alar Urm

Advokaadibüroo BLESSNER (16076591)

Toom-Kuninga 15-18, 10122 Tallinn

Tel 5300 0233

alar.urm@blessner.ee

 

Urmas Ustav

Advokaadibüroo LEXTAL (10992652)

Rävala pst 4, 10143 Tallinn

Tel 640 0250

urmas.ustav@lextal.ee

 

Toomas Vaher

Ellex Raidla Advokaadibüroo (10344152)

Roosikrantsi 2, 10119 Tallinn

Tel 640 7170

toomas.vaher@ellex.legal

 

Annika Vait

Advokaadibüroo ALTERNA (12537320)

Pärnu mnt 141, 11314 Tallinn

Tel 680 6850

annika@alternalaw.ee

 

Hannes Vallikivi

Advokaadibüroo WALLESS (14024560)

Liivalaia 45, 10145 Tallinn

Tel 611 0915

hannes.vallikivi@walless.com

 

Paul Varul

Advokaadibüroo TGS Baltic Tartu osakond (10288628)

Kaluri 2, 51004 Tartu

Tel 7 301 610

menetlus@tgsbaltic.com

 

Merle Veeroos (liikmesus peatatud)

 

Sten-Andrus Veidebaum

Advokaadibüroo TRINITI (11984324)

Maakri 19/1, 10145 Tallinn

Tel 685 0950

triniti@triniti.ee

 

Vesse Võhma

Advokaadibüroo HEED Entsik (11034261)

F.R.Kreutzwaldi 3, 10120 Tallinn

Tel 616 4660

vesse.vohma@heedentsik.ee

 

Ott Saame

Advokaadibüroo Concordia (10820483)

Maakri 29, 10145 Tallinn

Tel: 626 2062

ott.saame@concordia.ee